akar-miteHer evde bulunan temel eşyalardan olan halı ve mobilyaların üzerinde yaşayan akar ya da diğer adı ile mite türleri, mikroskobik düzeyde canlılar olduğu için çıplak gözle fark edilemez. Yatak ve nevresim takımlarında yani insanların uyduğu alanlarda da bulunmaları ve çok farklı sorunlara sebep olmaları, mite ilaçlama konusunun muhakkak önemsenmesini gerektirmektedir. Evde ve işyerlerinde tüketilen tüm gıdalardan dökülen mikron düzeyindeki besin “kırıntıları” ile beslenen bu canlıların çok küçük olması, akar ilaçlama konusunda uzman müdahalesini bir zorunluluk haline getirmektedir. Zira mite ilaçlama normal boyutlardakinden çok daha küçük canlıları hedef aldığından çok daha titiz yapılması gereken bir işlemdir. Basit ilaç karışımları ile mite ilaçlama yapılması söz konusu olmadığı gibi, yanlış ilaç seçimi insanların yaşam alanlarının tehlikeli kimyasallarla kaplanmasına da neden olabilir.

Mite ilaçlama konusunda uzman bir firma ile çalışılmaması halinde bu tüm organik maddeler ile beslenen canlılar çok hızlı bir biçimde çoğalarak birçok hastalığa sebebiyet vermektedir. İnsanların deri döküntülerini de tükettikleri için akar ilaçlama yapılmadığı sürece insanın olduğu her yerde yaşamaya devam ederler. Başta astım, üst solunum yolları ve bronşit gibi hastalıklar olmak üzere çok farklı soruna neden olan bu mikroskobik canlılardan ancak deneyimli uzmanlar tarafından uygulanan akar ilaçlama işlemleri ile kurtulmak mümkündür. Kıyafetlerin, yorganların, nevresim takımlarının, yatakların ve halıların gözle görülmesi mümkün olmayan küçük delik ve aralıklarına girdikleri için mite ilaçlama yapılmadığında basit temizlik yöntemlerinden etkilenmezler.

Zaman İlaçlama olarak pire ilaçlama ve akar ilaçlama hizmetlerimiz ile yaşam alanlarınızın hijyenik bir ortama dönüşmesini sağlamaktayız. Yürüttüğümüz akar ilaçlama hizmetlerinin tamamında çözüm garantisi vermekte ve sizlere en ekonomik fiyatları sunmaktayız. Firmamız İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve İzmit genelinde hizmet vermektedir. Zaman İlaçlama; hamam böceğinden pireye, keneden fareye, örümcekten yılana, Karafatmadan kalorifer böceğine karşılaşabileceğiniz her türlü sorunda arayabileceğiniz ve hızlı bir şekilde çözüme ulaşabileceğiniz profesyonel bir ilaçlama firmasıdır.