Belki de dünya üzerindeki en büyüleyici canlılar arasında yer alan arılar, gerek ürettikleri ve her yönüyle insan bedenine fayda sağlayan bal ile gerekse de polen taşıyarak bitkilerin döllenmesini sağlayarak ekolojik dengeye katkılarıyla oldukça önemli canlılardır. Bu sebepten ötürü ilaçlama işlemlerinin de bu canlının tüm bu yararları düşünülerek yapılması gerekir. Yaban arısı ve eşek arısı gibi son derece tehlikeli türleri bulunan bu canlılar insanın var olduğu neredeyse her yer olabilir çünkü yuvalarını yapıların dış duvarlarında ağaçlara ve hatta yerin altına dahi yapabilmektedir. Arı ilaçlama işlemlerinde kullanılarak hatalı ilaçlar arıların tamamen ölmemesine, bitkilerin zehirlenmesine ve insanların da hem doğrudan hem de dolaylı olarak zarar görmesine sebep olabilir.

Yaban arısı ilaçlama uygulamalarında profesyonellerin tercih edilmesi, bu canlılarla mücadele konusunun büyük bir titizlikle yürütülmesi gerekmesinden kaynaklanır. Yaban ve eşek arılarını yok etmek için hizmeti verdiğini söyleyen korsan çalışan kişilerin tercih edilmesi ekosistem için önemi yadsınamaz derecede önemli olan bu canlıların derinden etkilenmesine ve hatta  bal arılarının da dahi sebep olabilmektedir. Firmamız uzman bakış açısıyla soruna yaklaşmakta, sıvı ilaçlar kullanarak boyama tekniği sayesinde arı ilaçlama uygulamalarının zararsız bir biçimde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Bal arıları için de büyük sorun teşkil eden yaban arıları ile mücadele, son derece önemli olmakla birlikte profesyoneller tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Eşek arısı ile mücadele için bireysel çabalara baş vurmak arı saldırısı gibi durumların oluşmasına yol açabilir. Bunun yanı sıra, arı ilaçlama firmaları tarafından yardım alırken, firmanın sahip olduğu nitelikler konusunda dikkatli olunmalıdır. Profesyonel elemanlar ile hizmet vermeyen ve gerekli ekipmanlara sahip olmayan şirketlerden yardım almak, ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bunun dışında ilaçlamanın yapılacağı saatlere de dikkat edilmelidir. Zira uygulama yaparken, arıların kovanda olduğu saatlere dikkat etmek arı saldırıları gibi durumların yaşanmaması açısından büyük önem taşır.

Yaban arısı ile mücadele için İzmir, İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Bursa illerinde 7 gün 24 saat hizmet veren şirketimiz, Sağlık Bakanlığından onaylı olduğu gibi, profesyonel elemanlar ile hizmet vermekte ve ekonomik ilaçlama fiyatları ile uygulama yapmaktadır.