bitBilindiği kadarıyla 3 binin üzerinde türle dünya üzerindeki hayatına “yüz binlerce” yıldır devam eden bitler, geçen bu zaman içinde en zorlu ortamlara dahi uyum sağlama konusunda büyük bir beceri geliştirmiştir. Bit türleri bu çevresel şartlara karşı geliştirdiği direnç, mücadele uygulamalarının da bilgisizce yapılmamasını gerektirir. Zira amatörce uygulanan ilaçlamalar sonucunda bu zaten son derece dirençli yaratıklar daha da fazla güçlenmekte ve baş edilmesi zor bir sorun haline gelmektedir. Konakçı olarak üzerine yerleştiği canlının kanını emen bu canlılardan kurtulmanın en etkili yolu bit ilaçlama uygulamalarının doğru şekilde yürütülmesidir. Kan teması olduğu için hastalıkların da hızla yayılmasına sebep olduklarından bitten kurtulma konusunda acele etmek ve kesinlikle Sağlık Bakanlığı ruhsatıyla çalışan ilaçlama şirketleri tarafından yardım almak gereklidir.

Bitten kurtulmak için yapılan uygulamalarda kullanılacak ilaç karışımının doğru seçilmesi gerekir. Bahsi geçtiği üzere binlerce farklı türü bulunan bu böceklerden kesin olarak kurtulmak için kaliteli bit ilaçları ile işlem yapmak ve bu ilaçları doğru yöntemlerle uygulamak büyük önem taşır. Şüphesiz bu şekilde etkili bit ilaçlama uygulamaları için mutlaka önce böcekler ile ilgili bilgi sahibi olunması, sonrasında da ilaç karışımları konusunda uzman olmak gerekir. İnsanoğlunun bulunduğu neredeyse her ortamda varlığını sürdürebilen bit türleri, etkili bir uygulamalar yapılmadığı sürece akıl almaz bir hızla çoğalarak her yere yayılır ve çevredeki her canlıyı ısırır. Gezindiği yerlerde bulunan tüm bakteri, mantar ve tehlikeli virüsleri taşıdıklarından ilaçlama konusunun kesinlikle önemsenmesi gerekir. Vücutta ciddi rahatsızlığa yol açan bit ısırığı, deriyi tahriş ettiği için sağlık problemlerinin oluşmasına da neden olmaktadır.

Zaman İlaçlama olarak; bitten kurtulmak için verdiğimiz hizmetlerimizin tamamında çözüm garantisi vermekte, ruhsatlı ve gereken tüm belgelere sahip olan bir bit ilaçlama firması olarak bakanlık onaylı ilaçlar kullanmaktayız. Bit ile mücadele için firmamıza güvenebileceğiniz gibi kene, fare, hamam böceği ve Karafatma gibi diğer zararlılar için de firmamıza başvurabilir ve sorunun anında çözülmesini sağlayabilirsiniz. Firmamız; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve İzmit genelinde hizmet vermekte, garantili çözümlerini avantajlı fiyatlarla sunmaktadır.