bocek-ilaclama-fiyatlariBöcek ilaçlama; haşereler ve kemirgenler başta olmak üzere zararlı canlıların tümü için; iç ve dış mekanlarda gerçekleştirilebilen bir işlem olduğu gibi bu hizmetin profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılması gereklidir. Uygulamanın yapıldığı alan ile mücadelesi yapılan haşere ya da kemirgen türüne göre belirlenen böcek ilaçlama fiyatları konusunda da dikkatli davranmak zararlı canlılar ile mücadelede büyük önem taşır. Zira kalitesiz ya da sağlıksal açıdan tehlikeli olabilecek kimyasal maddeler içeren ilaçlar ile yapılan işlemler ucuz fiyatlar ile gerçekleştirilmektedir. Ancak böcek ve fare ile mücadele hususunda büyük öneme sahip olan ilaç kalitesi düşürüldükçe, yapılan uygulamanın başarılı olma şansı da azalacaktır. Ucuz maliyetler ile temin edilebilen kalitesiz ilaçlar kullanarak, son derece makul pire ilaçlama  ile uygulama yapan firmaların, bu anlamdaki kalitesinin gözden geçirilmesi ve sağlık bakanlığından gerekli onaya sahip olup olmadığının araştırılması gereklidir.

Haşere ya da kemirgenleri yok etmek için kullanılan haşere ilaçlarının kalitesi kadar dozunun iyi şekilde ayarlanması ve doğru uygulama tekniğinin belirlenmesi de büyük önem taşır. Bu açıdan, amatör ya da tecrübesiz ilaçlama şirketlerinin başarılı şekilde uygulama yapmasını ve haşere sorununu çözmesi beklenemez. Özellikle kapalı alanlarda yapılan ilaçlama uygulamalarında, haşerenin türü ve yoğunluğunun dikkate alınması gerektiği gibi; ilaçlamayı yapacak firmanın sahip olduğu kaliteye de özen gösterilmelidir. Sağlık Bakanlığından gerekli onaylara sahip olmamakla birlikte, amatör kişiler yoluyla haşere ilaçlama yapan firmalar, özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi kentlerde çok sayıda mevcuttur. Bu nedenle kalabalık bölgeler başta olmak üzere, haşere ilaçlama hizmeti alınacak firma konusunda dikkatli davranmak büyük önem taşımaktadır. Ucuz ilaçlama fiyatları sunduğu için cazip görünen firmalardan hizmet almak, haşereleri yok edemeyeceği gibi zehirlenme vakalarına ya da solunum yetmezliği gibi ciddi sorunların oluşmasına neden olacaktır.

Böcek ilaçlama fiyatları, alanın büyüklüğüne göre farklı değerler alabileceği gibi; ilaçlamayı yapacak firmanın kalitesi ölçüsünde de değişiklik gösterecektir. Bu nedenle hizmet alacağınız böcek ilaçlama firmasının sahip olduğu niteliklere dikkat etmeniz gerektiği gibi ilaçlama ücretleri politikasında da dikkatli olmanız şarttır.