evde-pire-ilaclamaEvde pire olduğunu bu parazitlerin bazı belirtileri ile anlamak mümkündür. Oldukça ufak olmaları nedeni ile gözle görülmeleri zordur ancak insanların vücutlarında bıraktıkları kırmızı lekeler, kızarıklıklar, kabarıklıklar bu haşerelerin varlıklarına ihtimal olabilir. Pire ısırığı sonucunda aşırı kaşıntıların neden olduğu bu tür cilt rahatsızlıkları görüldüğünde doktor kontrolleri ve ardında evde olabilecek pirelerden kurtulmak şarttır. Bunun için evde pire ilaçlama uygulatılmalıdır. Zira her yere sıçrayabilen bu haşerelerin bireysel yöntemler ile yok edilmeleri imkansızdır.

Yüzlerce türü bulunan pireler insan, kedi, köpek gibi canlıların üzerlerinde bulunarak bu canlılardan kan emerek beslenmektedirler. Daha çok sağlıksız hayvanlarda ve pis alanlarda bulundukları için dışarıdaki sokak hayvanlarından, alışveriş poşetlerinden evlerimize gelmeleri olası ihtimaller arasındadır. Evde pire ile karşılaşıldığı ya da belirtilerine rastlanıldığı anda vakit kaybedilmeden bu haşerelerden kurtulmak gerekir. Çünkü yumurtlama ile her geçen gün hızlı ve fazla üreyebilirler. Sayılarının artması, ergin hale gelmek isteyen sirkelerin kan emme ihtiyaçlarının artması zararlı hale geleceklerdir. Bu yüzden zaman kaybetmeden pire ilaçlama şirketleri tarafından ev ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Evde pireler ile mücadele edebilmek için kesinlikle profesyonel pire ilaçlama hizmetleri alınmalıdır. Bu hizmetlerin profesyonel ev ilaçlama şirketleri tarafından alınırsa daha kesin çözümlere ulaşılır daha sağlıklı sonuçlar alınır. Sıvı ilaçlar uygulanılarak gerçekleştirilen evde pire ilaçlama, alanın durumuna bağlı olarak buharlama ya da püskürtme ile yapılmaktadır. Eğer buharlama şeklinde gerçekleştiriliyorsa alınması gereken birtakım önlemler olabilir. Bu önlemler hakkında bilgiyi ve ilaçlama sonrasında varsa yapılması gerekenleri pire ilaçlama şirketleri tarafından almanız mümkündür.