gumus-bocegiGümüş rengini andıran bir dış kabuk rengine sahip oldukları için gümüş böceği şeklinde adlandırılan bu haşereler, parlak dış yüzeyleri ve iri kafalarıyla kolayca ayırt edilebilir. Gümüş böceği ilaçlama, bu böceklerin çok hızlı bir şekilde çoğalabilme kabiliyetine sahip olması sebebiyle geciktirilmeden ve uzmanlar tarafından yapılması gereken bir konudur. Zira 2–3 çift böcek dahi uzman bir firma tarafından bu haşereler ile mücadele edilmemesi halinde birkaç ay gibi kısa bir sürede binlerce böceğin ortaya çıkmasına neden olur. Gümüşçün olarak da adlandırılan bu böcekten kurtulmak için alınacak hizmetlerinin periyodik olarak tekrarlanması bu istilacı haşerelerin insanların yaşam alanından uzun süreli olarak uzak durmasını sağlayacaktır. İnsanların tükettiği yiyecekler dışında kağıt ve kumaş gibi maddeleri de yiyebildikleri için bu canlılar ile mücadele sorun fark edilir edilmez yapılmalıdır.

Çatılardan bodrumlara apartmanların ve müstakil evlerinde her yerinde yaşayabilen gümüş böceği, söz konusu yiyecek bulmak olduğunda buz dolaplarının içine dahi girebilmektedir. Gümüş böceği ilaçlama uygulamalarında profesyonel firmaların tercih edilmesiyle sorun kısa süre içinde kontrol altına alınabilir, periyodik olarak tekrarlanana uygulamalarla bu haşereler uzun vadeli olarak ortadan kaldırılabilir. Periyodik olarak tekrarlanmayan ilaçlama uygulamaları sorunun birkaç haftada tekrar etmesine neden olabilir. Zira gümüş böceği ile mücadele konusunun en önemli bölümü yumurtaların da ortadan kaldırılmasıdır. Bu sebepten dolayı ilaçlama işlemlerinin yetişkin haşereler kadar yumurtalar üzerinde de etkili olabilmesi için periyodik ilaçlamaların yapılması gerekebilmektedir. Bir dişi gümüş böceği tek bir seferde 100’ün üzerinde yumurta bırakabilmekte, bu yumurtalarda birkaç haftada yetişkin bir haşere olarak üremeye hazır hale gelebilmektedir.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve İzmit’in her yerinde gümüş böceği ilaçlama işlemi yapan firmamız Zaman İlaçlama; hamam böceği, kalorifer böceği, Karafatma gibi diğer böcek türlerinden de anında kurtulmanızı sağlayacak uzman ilaçlama hizmetleri vermektedir. Legal olarak çalışan ruhsatlı firmamız, haşereler ile mücadele konusunda eğitim almış ve hala da almaya devam ederek kendini geliştirmeye devam eden ekiplerle hizmet vermektedir. Firmamız her bütçeyi düşünerek fiyat sunmakta, herkesin bu kaliteli ilaçlama hizmetlerinden yararlanması için çalışmaktadır.