guveKelebeğe benzeyen ancak çok daha küçük olduğu için üstesinden gelinmesi daha da zor bir sorun olan güve, profesyonel olarak yapılan ilaçlama işlemleriyle yok edilebilmektedir. Neredeyse tüm tahıl ambarlarında, tekstil üretimi yapan tesislerde ve evlerde görülebilen güve ile mücadele için bilinen en etkili yöntem profesyonel ve kaliteli ilaçlama işlemleridir ancak bu uygulamaların da Sağlık Bakanlığı ruhsatı ile çalışan güve ilaçlama firması tarafından yapılması gerekir.  Tahılların içini yiyerek tarım arazilerine ve tarım ürünlerine ciddi boyutlarda zarar verebilen güve türleri, uygulama yapılmaması halinde evlerdeki; halılarla, kıyafetlerle ve perdelerle dahi beslenebilmektedir. Büyük bir çoğunluğu bitkisel ürünlerle beslense de, hayvansal deri artıklarını tüketen türlerin olduğu da bilinmektedir.

Çok küçük oldukları için kontrol altına alınmaları zor olan bu böcekler ayrıca çok hızlı üreyebildiği için de sorunun hızla büyümesine neden olabilir, güve ile mücadele uygulamalarının daha da zorlu hale gelmesini sağlayabilir. Güve ilaçlama servisi ile iletişime geçildiğinde ruhsat ve gerekli sertifikaların sorulmaması halinde, korsan çalışan kişilere güvenilmiş olunur ve yapılan işlemin de etkisi büyük bir oranda şansa bırakılır. Unutulmamalıdır ki, haşere ilaçlama işlemlerinde korsan kişiler güvenmek insan sağlığının da riske atılması anlamına gelir. Yapılan işleminin etkili olması için pek çok konuda bilgi sahibi olunması ve dahası, bu alanların tamamında uygulama deneyimi olması gerekmektedir. Güveyi yok etmek için gerçek anlamda yetkili, uzman ve deneyimli bir güve ilaçlama firması ile çalışmak bu nedenle bir “zorunluluktur”.

İstanbul, İzmir, Ankara, İzmit ve Bursa’nın tüm ilçelerinde %100 çözüm garantili hizmetleri veren Zaman İlaçlama; bakanlık ruhsatı ile çalışmakta ve eğitimli personeli ile bakanlık onaylı yani insanlar için zararsız ilaçlar kullanmaktadır. Güve ilaçlama için tercih edilebilecek en kaliteli firma olan Zaman İlaçlama Servisi; hamam böceği, Kara Fatma, fare, kalorifer böceği, pire, kene gibi diğer böcek ve haşereler için de kalıcı çözüm önerilerine sahiptir. Güvelerden kurtulma ve güveye karşı koruma sağlamak için bireysel ihtiyaçlardan kurumsal çözümlere kadar herkes için çözüm geliştiren firmamız, fiyat politikasıyla da müşterini düşünmektedir.