guvercin-piresiPire, birçok canlıda bulunan, kanlarını emerek beslenen haşeredir. Kedi, köpek, kuş gibi hayvanlarda daha sık rastlanan pire, kedi piresi, kuş piresi, köpek piresi diye adlandırılır. İnsanda da görülebilmektedir. Pire ilaçlaması ile pireden kurtulmam mümkündür. Üzerlerinde yaşadıkları canlıdaki yaşama süreleri, pire türlerine göre değişir. Bazıları konakçıları öldüklerinde onları terk ederken, bazıları ise vücut sıcaklıklarına göre tercih yaparlar. Pire ile mücadele ciddi bir konudur. Çünkü, üzerinde bulunduğu canlıların kanlarından beslenen pire oldukça büyük zararlar taşır, sağlık problemleri doğurur. Pireden kurtulmak önemli bir konudur.

Pire ile mücadele hem insan sağlığı açısından hem de hayvanlar açısından büyük önem taşır. Pire ilaçlaması pireden kurtulmak için kesin çözümdür. Pirenin sıçrama yeteneği en büyük özelliklerinden biridir. Çok gelişmiş ve kuvvetli bacaklarıyla bu hareketi gerçekleştirirler. Bu durum sayesinde de kolayca kaçarak izlerini kaybettirirler. Pire ile mücadele bireysel olarak gerçekleştirilecek bir durum değildir. Zıplama özellikleri ile bulundukları konakçıları üzerlerinden diğer istedikleri canlıya geçebilirler. Pire ilaçlama firmaları uyguladıkları ilaçlamalarla pireden kurtulmak için kesin sonuca ulaşırlar.

Pireler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri, ‘güvercin piresi insana geçer mi?’ sorusudur. Güvercin piresi de diğer pireler gibi hem başka hayvan üzerine geçebilmekte hem de insanlarda da yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Ancak güvercin piresi, pire kanatlarında daha fazla bulunmaları sıcağı sevdiklerinin göstergesidir. Bu durum, insan üzerine geçtikleri durumda vücut sıcaklıklarından dolayı fazla uzun süre yaşayamayacaklarının göstergesidir. Pire ile mücadele her pire türüne karşı gerçekleştirilmesi gereken bir davranıştır. Pire ilaçlama firmaları pireden kurtulmak için size yardımcı olacaktır.

Güvercin piresi ve diğer pire türlerine karşı, pire ilaçlama firmaları tarafından Sağlık Bakanlığınca onaylı ilaçlar ve doğru şekilde uygulanan yöntemlerle kesin sonuç alınabilmektedir. Kişi, sağlığı için pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçip mutlaka onlardan yardım almalıdır.