hamam böceği

Taşıdığı mikroplar sebebiyle birçok insanoğlunun birçok farklı salgın hastalığa yakalanmasından sorumlu olan hamam böcekleri, gerek çevreye uyum sağlama yeteneği gerekse de kimyasallara çok hızlı bağışıklık geliştirebilmesi sebebiyle ilaçlamayla dahi baş edilmesi oldukça güç bir sorundur. Bu sebepten ötürü hamam böceği ilaçlama işlemlerinin, mutlaka Sağlık Bakanlığı ruhsatı ile çalışan ve uygulamaların da bakanlık onaylı ilaçları kullanan bir firmalar tarafından yapılması gerekir. Bu haşereler ile mücadele için yapılan uygulamalarda her adım doğru atılması için konunun uzmanı olması ve eğitim almış ilaçlama ekiplerine sahip olması gerekir. Bu şekilde yapılan işlemlerde hem yumurtaların da etkilenerek sorunun kısa zamanda tekrarlanmamasını hem de mekanın dış ortamdan etkilenmemesini sağlamaktadır.

Hamam böceği ile mücadele için konunun bu denli önemli olması, bu hayatta kalma konusunda milyonlarca yılın deneyimine sahip olan böceklerin “kafası olmadan dahi” haftalarca yaşayabilecek kadar dayanıklı olmasından kaynaklanır. Hamam böceğinden kurtulmak için yapılan ilaçlama işlemlerinde yanlış ilaçların kullanılması, organik maddeler kadar “sentetik kimyasallarla da beslenebilen” bu böceklerin beslenmesine neden olmaktadır. Hamam böceği mücadelesi için ruhsatsız çalışan amatör kişilerin tercih edilmesi, böceklerin sorun olmaya devam etmesine neden olduğu gibi aynı zamanda bağışıklık sistemlerinin de direnç geliştirmesini sağlar. Bu tür durumlarda sonraki süreçte yapılan uygulamalarının etkisi de azalmakta ve sorun baş edilmesi güç bir hale gelmektedir. Bunlar dışında kaçak çalışan kişilerin kullandığı ağır kimyasallar ile böcekler kadar insanların da etkilenmesine ve oldukça ciddi hastalıkların gündeme gelmesine neden olur.

İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçelerinde 7/24 böcek ve haşerelerden kaynaklanan tüm sorunlarınıza “garantili” çözümler sunan Zaman İlaçlama, bakanlık onaylı ilaçlarla yürüttüğü hamam böceği ilaçlama hizmetleriyle yaşam alanınızın bu zararlıdan kalıcı olarak temizlenmesini sağlıyor. Bu haşerelerden kurtulmak için yapılan hizmetlerin dışında; karafatma, pire, güve, bit, kalorifer böceği, kene gibi diğer zararlılardan kurtulmanızı sağlayacak ilaçlama hizmetleri vermekte; bireyse ve kurumsal hizmetlerimizle uzun vadeli çözümler sunmaktayız.