Kalorifer Böceği İlaçlama adından yola çıkarak sadece kaloriferli evlerde yapılması gereken bir ilaçlama türü değildir. Hemen her evde her yerde rahatlıkla üreyip çoğalabilirler. Her ortama çok rahat uyum sağlayabilir ve meskenin her yerinde olabilirler. Çoğu zaman kaloriferli bir evden kalorifer olmayan başka bir eve taşınıldığında bu böcekler eşyalarla birlikte seyahat ederler ve sizin gibi yeni yaşam alanında kendilerine çok rahat bir köşe bulabilirler. Kalorifer Böceği İlaçlama mücadelesi oldukça zordur. Mutlaka profesyonel yardım gerektirir. Kalorifer böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalmakta olan böcekler grubuna girer. İçerisinde tek seferde 35–40 tane civarında yumurtadan oluşan paketlerin olduğu yumurtaları dişi olan kalorifer böcekleri sırtlarında taşır. Her seferinde 200 kadar yumurta bırakabilme özelliğine sahip kalorifer böceklerinin, yavruları 18 gün içinde yumurtadan çıkarlar. Kalorifer böcekleri en çok sıcak ve nemli ortamlarda yaşamayı severler. Fakat başta da belirttiğimiz gibi hemen her yerde rahatlıkla üreyebilme özelliğine sahiptirler.

Kalorifer Böceği İle Mücadele

Kalorifer Böceği İlaçlama2

Kalorifer Böceği İle Mücadele oldukça sabır gerektiren bir iştir. O kadar rahat üreyen bir böcek türüdür ki market ve eczanelerden alınan sprey ilaçlar, tabletler asla tek başına yeterli gelmemektedir. Kalorifer böceği ile mücadelede bireysel yöntem yalnızca bir yere kadar etki etmektedir. Sonrasında ise mutlaka ilaçlama yapan profesyonel ekiplerle irtibat kurulması gerekmektedir.  Kalorifer böceklerinin yuvalanmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafıdır. Bireysel mücadelede öncelikle bu bölgelerin temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalorifer böceği ilaçlama yetkili firmalar tarafından hemen her yerde yapılabilmektedir.

 

Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları

Kalorifer Böceği İlaçlama Fiyatları ilaçlamanın yapıldığı semte, yapılacak yerin büyüklüğüne, böceğin ortamdaki yoğunluğuna göre değişim göstermektedir. Özellikle büyük evlerde sadece ilaçlama değil detaylı bir böcek araması ve tespiti yapılmalıdır. Fiyatlar bu tür değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Fakat fiyat konusuna takılarak bireysel mücadeleye kalkıştığınız zaman ise hem paranızı hem de vaktinizi boşa harcamış olursunuz. Kalorifer böcekleri kıyafetlerinizin içinde dolaşabilir, yediğiniz besinlere mikrop bulaştırabilir. Bu yüzden daha olumsuz şeylerle karşılaşmadan ve böcekler evinize iyice yayılmadan mutlaka ilaçlama yaptırmanızı öneriyoruz.