karasinekGünlük hayatın bir parçası olarak görülen ve çok küçük oldukları için çoğu zaman fark edilmeyen karasinek türleri, her ortama rahatça girdiği için taşıdığı mikropları da rahatça insanlara bulaştırmakta ve ilaçlama uygulamalarının bir sağlık ihtiyacı olmasına neden olmaktadır. Kara sinek ilaçlama; piyasada satılan hazır ilaçların ev ve iş yerlerine gelişigüzel bir şekilde sıkılması ile yapılmaz, yapılsa da etkili olmaz. Basit kimyasalların kullanımı ile bu haşereler ile mücadele yapılamayacağı gibi, oldukça kuvvetli ve insanlar üzerinde dahi zehir etkisi gösteren ilaçların da kullanılmaması gerekir. İnsanların besinlerine ve en önemlisi su kaynaklarına ortak olan kara sinektaşıdıkları mikropların insanları hasta etmesine neden olduğundan, sorunun çözümü için mutlaka yasal bir haşere ilaçlama firması tarafından yardım almak gerekir.

Karasinek ilaçlama hizmetlerini bakanlık ruhsatı ve gerekli sertifikalar ile yani legal olarak veren bir firmanın profesyonel olarak yürüteceği uygulamalar, öncelikle sorunun kaynağının ortadan kaldırılmasına yöneliktir. Yakın bir çevrede geniş su yatakları ve bataklık araziler varken iç mekânlara yapılan karasinek ilaçlama işlemlerinin etkisi de son derece düşük olacaktır. Zira karasinek ile mücadele konusunda atılması gereken ilk adım, sineklerin yumurtalarını bıraktığı su kaynaklarının ortadan kaldırılmasıdır. Kara sinek  ile mücadelekonusunda vakit kaybedilmemesi ve biran önce uzman bir şirketle kontak kurulması, salgın hastalıkların da başlamadan önlenmesini sağlayacaktır. Sorunun büyüklüğüne göre ilaçlama işlemlerinin periyodik olarak tekrarlanması gerekebilir.

Bakanlık onaylı ilaç karışımlarıyla, eğitimli ve ilaçlama konusunda deneyimli ekiplerle, böcek ve ilaç karışımları konusunda yılların birikimiyle “legal” olarak karasinek ile mücadele hizmetleri sunan Zaman İlaçlama; İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve İzmit’te %100 çözüm garantisi vererek ilaçlama yapmaktadır. Firmamız yetkili kara sinek ilaçlama servisi olduğu için soruna insan sağlığına zarar vermeyen ilaç karışımları kullanarak çözüm getirmektedir. Karasinek ile mücadele için firmamızı arayabileceğiniz gibi; hamam böceği, Karafatma, tahta kurdu, kalorifer böceği gibi diğer haşereler için de firmamıza güvenebilirsiniz.