Kene

İnsanlar da dahil olmak üzere tüm memelilerin ve kuşların üzerinde parazit olarak yıllarca yaşayabilen kene, kan emerek beslendiği için mikropların da doğrudan metabolizmaya etki etmesine neden olur. Bu özellikleri ile oldukça tehlikeli sonuçlara neden olabildikleri için tek etkili yöntem olan kene ilaçlama uygulamalarına başvurmakta acele edilmesi gerekir. Keneden kurtulmak için yapılan işlemler içinse bakanlık ruhsatı ile ilaçlama yapan uzman ve deneyimli bir firma seçilmesi özellikle önemlidir. Zira işlemlerinin arzu edilen şekilde sonuçlanması için birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olunması ve en doğru ilaç karışımlarının kullanılması gerekir.

Kene ilaçlama konusunun en önemli kısımlarından olan ilaç karışımlarının hazırlanması için de bilgi birikim gerekmektedir. Keneler ile mücadele işlemlerinde hem insanlara zarar vermeyen hem keneler üzerinde etkili olan hem de yetişkinler kadar yumurtaları da etkileyen ilaçların kullanılması, başlı başına profesyonel müdahale gerektiren bir konudur.

Viral yani virüs yoluyla bulaşan pek çok hastalığa sebep olan bu tehlike böcek türü, işlemlerinin yetkili ve uzman bir kene ilaçlama firması tarafından yapılması halinde kısa sürede yok olacaktır. Periyodik olarak tekrarlanan işlemleri yumurtaların da gelişmeye fırsat bulamamasına, böceklerin de bir sorun olmaktan çıkmasını sağlamaktadır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de her yıl “on binlerce” insanın virüs, bakteri ve mantarlardan kaynaklanan hastalıklardan etkilenmesine neden olan kene türleri, ilaçlama uygulamalarının her aşamasının doğru şekilde yapılması ile yok olmaktadır. Evcil hayvanlar yoluyla da insanları etkileyebildiklerinden, işlemlerinin kent yaşamında da periyodik olarak tekrarlanması gerekir. Zira kene ile mücadele sadece kırsal alanlarda değil, şehirlerde de yapılması gereken mücadele yöntemlerini kapsamaktadır.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve İzmit genelinde yetkili kene ilaçlama servisi olarak hizmet veren Zaman İlaçlama, bakanlık ruhsatıyla çalışan ve uygulamaların bakanlık onaylı insan sağlığına zarar vermeyen ilaç karışımları kullanan profesyonel bir firmadır. Kene haricinde hamam böceği, pire, kalorifer böceği, Kara Fatma, fare gibi diğer zararlılar için de Zaman İlaçlama tarafından sunulan ekonomik ve çözüm garantili hizmetlerden faydalanabilirsiniz.