Örümcek

Binlerce farklı türü ile yüz binlerce yıldır dünya yaşamının bir parçası olan örümcek, yeni ortamlara uyum sağlama ve besin kaynaklarına doğrudan ulaşarak hızlı bir şekilde üreme konusunda uzmanlaşmış bir eklem bacaklıdır. Örümcek ile mücadele için halk arasında pek çok farklı yöntem olduğundan bahsedilse de, konuya bilimsel olarak yaklaşıldığında ilaçlama haricinde herhangi bir yöntemin bu son derecede dirençli canlılar üzerinde etkili olduğunu söylemek mümkün değildir. Örümcek ilaçlama, bu haşereleri yok etme konusunda bilinen en etkili ve “doğru uygulandığında” kalıcı çözüm üreten tek yöntemdir. Evlerden iş yerlerine, tavan aralarından apartman boşluklarına, depolardan ofislere insanın olduğu her yerde barınabilen bu canlılardan tamamen kurtulmak için etkili bir mücadele stratejisi gerekir. Zira profesyonel bir bakış açısı ile yaklaşılmadan yapılan ilaçlama yöntemleri bu böceklerin zarar görmemesine neden olacağı gibi, aynı zamanda uygulama bölgesiyle etkileşime geçen insanlar zarar görmesi de söz konusu olabilir.

Örümcek ile mücadele için yapılan uygulamaların istendiği gibi sonuç verebilmesi için her konunun titizlikle incelenmesi gerekmektedir. Ezbere ilaç karışımları kullanılarak yapılan işlemler bu nedenden ötürü herhangi bir başarı kazanmamaktadır. Zira ilaçlama uygulamalarına başlamadan önce 40 binden fazla türü olan bu canlıların doğru şekilde tanımlanması gerekir. Etçil otçul, zehirli zehirsiz birçok farklı türü bulunan bu canlılardan kurtulmak için yapılan örümcek ilaçlama işlemlerinde kullanılacak ilaçların böceğin türüne ve en önemlisi uygulama yapılacak alana göre seçilmesi gerekir. Örümcekleri yok etmek için yapılan işlemlerden soruna kalıcı çözüm sağlamak için uygulamanın periyodik biçimde tekrarlanması da gerekebilir. Zira örümcekler bir defada yüzlerce yumurta bırakabilen canlılardır.

Örümcek ilaçlama hizmetlerinin tamamında bakanlık onaylı ilaç karışımları kullanarak insan sağlığına zarar vermeden işlem yapan Zaman İlaçlama, ruhsatlı olarak çalışan ve eğitimli ilaçlama ekiplerine sahip işinin uzmanı bir ilaçlama firmasıdır. İstanbul, İzmir, Bursa, İzmit ve Ankara’nın tüm ilçelerinde; hamam böceğinden Karafatmaya, fareden pireye, kalorifer böceğinden keneye tüm zararlılara yönelik güvenilir ve ekonomik ilaçlama hizmetleri vermekteyiz. Bu haşerelerden yok etmek için firmamızı 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.