Pire alerjisi, kızarıklığı, kaşıntısı ve pireden nasıl kurtulunur hakkında bilgiler burada!

Ergin duruma geldiği zaman kan emerek beslenmesine devam eden pire kan emmek için geldiği canlının derisi üzerindeki en hassas yerden ağzından çıkarttığı hortumla yer açar ve ağzından akıttığı salyası alerjik reaksiyona neden olur. Ortaya çıkan alerji kızarıklık, kaşıntı, kabarma olarak kendini gösterir. Bu şekilde deri enfeksiyonlarına yol açan bu haşereler özellikle küçük çocuklarda, bebeklerde ve hassas cilde sahip olan bireylerde ciddi sorunlar oluşturur. Pire ısırığı olan yerin sürekli olarak kaşınması, kalıcı izlere neden olacağı gibi acıya ve uzun süre geçmeyen yaralara da yol açar.

Pireden kurtulmak ve bu haşerelere karşı önlem oluşturmak için düzenli olarak yapılan ilaçlama uygulamaları son derece önemlidir. Bu canlıların çok sık görüldüğü alanlarda özellikle hızlı çoğalmaya başladıkları yaz aylarından önce önlem amaçlı uygulama yaptırmak, uzun süre koruyuculuk sağlar. Alerji ve enfeksiyonların yanı sıra salgın hastalıklara da yol açan pire, bebek ve küçük çocuklarda, bağışıklık sistemi henüz tam olarak gelişmediği için, ciddi sorunlara yol açabilecek hastalıkların oluşmasına neden olabilir. Yumuşak deriye sahip olduklarından, hassas deri kişiler ile bebeklere daha fazla zarar verebilen pire ilaçlama yapılmadığı sürece sayısını arttıracağından, bir an önce önlem almakta fayda vardır. Buharlama ve püskürtme yolu ile yapılabilen sıvı pire ilaçlama uygulaması için açık ya da kapalı alanlarda uygulama yapılabilir.

Pireden nasıl kurtulunur diye merak ediyorsanız tek yapmanız gereken iletişim bilgilerimizden bize ulaşarak profesyonel ekibimizden hizmet almayı talep etmektir.