ev ilaçlama. Evlerimizde sayısız haşere, kemirgen, parazit ve böcekle karşılaşmamız olağandır. Çünkü çoğu haşere sıcağı sever ve insan gıdaları ile beslenebilir. Bu haşerelerden kurtulmak, böcek sorunlarına son vermek için ise, ev ilaçlama uygulatılması gerekmektedir. Pire ilaçlama talebi de evlerde uygulanması istenilen işlemlerin başında gelmektedir. Çünkü pireler kan emerek beslenen haşereler olduklarında çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olurlar. Tifüs, humma, verem, alerjik hastalıklar, vücutlardaki kalıcı yaralar pirelerin sebep oldukları hastalıklardandır. Bu hastalıklarla karşılaşmamak, daha da büyük sorunlar yaşamamak için evlerimizde dönem dönem pire ilaçlama uygulatılması şarttır.

Ev ilaçlama

ev ilaçlama
ev ilaçlama

Ufak haşereler oldukları için gözle görülmeleri imkansız olan pirelerden kurtulmak da bu sebepten dolayı oldukça zordur. Ancak pire ilaçlama ile yok edilmeleri mümkün olan bu haşereler insan, kedi, köpek gibi canlıların üzerlerinde bulunarak kan emerler. Besinlerini bu şekilde giderirken, üremelerini de bu sayede gerçekleştiren pireler kısa sürede evlerimizi istila edecek kadar çok sayıya ulaşırlar. Bu nedenle ev ilaçlama hizmeti alınması şarttır. Evlerimizde sadece pire haşeresi değil, hamam böceğinden kurtulmak, fare ile mücadele etmek, tahtakurtlarının eşyalarımıza verdikleri zararlara engel olmak için bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Farklı ilaçlama teknikleri ile uygulaması gerçekleştirilen böcek ilaçlama sayesinde sizlere daha sağlıklı alanlar sunulmaktadır.

Pirelerin yüzlerce çeşidi bulunur. insan piresi en bilineni olmak üzere kedi, köpek, kuş, su, toz piresi gibi çeşitleri ile bu yüzlercesinden bir kaçını örneklendirebilir. Hepsi bulunduğu konakçılara zarar vermektedir. Çok yükseğe sıçrayabilmeleri yolu ile insandan halılara, giysilere, yatak örtülerine geçebilir, ayrıca kediden ya da köpekten de insana geçebilirler. Bu nedenle evlerinizde, evcil hayvanlarınızda ya da kıyafetlerinizde rastladığınız herhangi bir pire, daha yüzlercesinin habercisi olabilir. Yumurtalarını da her alana bırakabiliyor olmaları, bu yerlerde gözle görülemeyecek sayıda pire haşeresinin olacağına işarettir. Bu nedenle sayılarının artmasına izin verilmeden, asla ihmal edilmeden ev ilaçlama yardımı alınmalıdır.

Ev ilaçlama

Pireler, çıyan, kırkayak, bit, kene, kakalak, tatarcık, kulağakaçan, sivrisinek, örümcek gibi haşereler için evlerde, genellikle sıvı ilaçlama işlemi tercih edilir. Çünkü bu ilaçlama jel böcek ilaçlamasına göre daha etkilidir. Püskürtme ya da buharlama şeklinde gerçekleştirildiği için işlemde kullanılan ilaç, evlerimizde her tür kuytu köşeye temas etmektedir. Bu da haşerelerden kolayca kurtulabileceğinizi göstermektedir. Sıvı böcek ilaçlama uygulaması öncesinde gıdaların ve oyuncaların ağızları kapatılarak saklanması dışında herhangi bir önlem alınmasına gerek yoktur. İlaçların gıdalara ve insanlara temasları kesinlikle engellenmelidir. Bu neden bu böcek ilaçlama yöntemi sırasında da alanda maskesi bulunan ilaçlama ekipleri dışında kimse bulunmamalıdır. Ev ilaçlama için 2 saat kapalı kalması gereken alan yarım saatlik bir havalandırılmadan sonra yeniden kullanılabilir. Pire ilaçlama şirketleri tarafından her tür haşere dahi, pire, kene gibi parazitlerden kurtulabilirsiniz.

Ufak haşere, böceklerle başa çıkmak daha zordur. Çünkü gözle görülmesi bile imkansız olan bu haşereler görüldükleri durumlarda bile kolayca uzaklaşabilmektedirler. Bazılarının tehlikeleri fark etmesine yarayan algı kuvvetleri çok gelişmiştir, bazıları sadece tehlike anlarında zarar vermektedir. Bu ve bunlar gibi haşere türlerine müdahale yapılırken, tedbirli olunması şarttır. Olabilecek her tür olumsuzluğa karşı bireysel olarak böcek ile mücadele edilmemeli, uzman kişiler tarafından yardım alınmalıdır. Fark edilemeyecek kadar küçük yapıları olan pire, kene gibi haşereleri ise bıraktıkları bazı belirtiler yoluyla anlayabilmemiz mümkündür. Pire haşeresi ısırdığı vücutlarda kaşıntı hissi verir. Kaşınan yer kısa sürede kabarır, kızarır. Pire ısırığı belirtileri ile karşılaşan kişiler muhakkak bir an önce sağlık kuruluşları tarafından yardım almalı buna eşzamanlı olarak da bulundukları alanları pire ilaçlama ile temizletmelidirler.

Pire dışında her tür haşereden kurtulmak için pire ilaçlama şirketleri tarafından alınacak ilaçlama hizmetleri ile evlerimizdeki yaşamımızı daha sağlıklı ve huzurlu hale getirir. Ev ilaçlama, karşılaştığınız tüm böcek, haşere, kemirgen ve parazit için farklı yöntemlerle gerçekleştirilen işlemlerdir. Sağlık Bakanlığı onaylı firmalar tarafından bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ardından daha kesin sonuçlar alınması mümkündür. Zaman ilaçlama olarak, pire ile mücadele etmek ve haşere sorunlarından kurtulmak isteyen kişilere İstanbul ilaçlama, Kocaeli, Bursa ilaçlama şubelerimiz ile kısa sürede yardımcı olmaktayız. Ayrıca illerdeki tüm semtlerde, aynı böcek ilaçlama fiyatları ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bizlere 7/24 ulaşmanız ve bizlerden istediğiniz ev ilaçlama için bilgi ve yardım almanız mümkündür.