Pire İlaçları Hakkında Bilgiler

pire ilacıKanla beslenen bir haşere olan pire ilaçlama için özel ilaçların kullanılması şarttır. Pire ilacı kalıcı etkisi yüksek ilaçlardan seçilmelidir. Bu nedenle bu haşerelerden kurtulmak için hazırlanan böcek ilaçları, Ziraat mühendisleri kontrolünden geçirilmeli ve dozu kesinlikle iyi bir şekilde belirlenmelidir.

Pire ilacı seçiminde Kardelen İlaçlama olarak Icon 10 CS ilacını kullanmaktayız. Bu pire ilacı mikrogranül kapsüller halinde alana gaz bulutu şeklinde yapılan kalıcı etkisi çok yüksek bir ilaçtır. Uygulama sonrasında hiçbir iz, leke yahut koku bırakmayan pire ilaçları, ortamdaki bu zararlı canlılara karşı da kesin çözüm olmaktadır. Buharlama tekniği ile uygulandığı durumlarda, ortamın en az iki saat kadar kapalı kalması ve çok iyi bir şekilde havalandırılması gerektiği gibi, püskürtme tekniğinde yarım saat kadar kapalı tutulması yeterli olacaktır.

Kan emerek beslenen ve hayvanlar üzerinde yuva yapan pireden kurtulmak için, uygulama yapılan alanda yaşayan evcil hayvan varsa, alana yapılan işlem ile eş zamanlı olarak, evcil hayvanların veteriner kontrolünden geçirilmesi şarttır. Yünlü ve pamuklu eşyaların arasına gizlenebilen bu haşere ile etkili bir şekilde mücadele edebilmek için yatak ve yorganlar, sık kullanılan alanlar, koltuklar, kıyafet dolapları ve buna benzer alanlar da yoğun bir şekilde ilaçlanır. Dolayısıyla uygulama yapıldıktan sonra, bu eşyaların ya çok iyi bir şekilde havalandırılması ya da yıkanması gereklidir. Özellikle küçük çocukların ya da deri hassasiyeti, alerjisi ya da benzeri durumları olan bireylerin eşyaları muhakkak yıkanmalı ve uygulamadan olumsuz etkilenmemeleri sağlanmalıdır.

Dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gereken Pire ilaçlama uygulaması için Sağlık Bakanlığı onayını alamamış firmalardan yardım almaya dikkat edilmelidir. Başarısız sonuçlar elde ederek pire ile mücadele konusunda zaman kaybetmek ve bu canlıların hızla yayılmasına neden olmak, sağlıksal sorunların artmasına yol açacaktır. Bunun yanı sıra kalitesiz pire ilaçları kullanılarak yapılan uygulamalar, işlemin tekrar edilmesi gerekliliğine neden olacağından maddi zarara yol açacaktır. Mücadelesi zor haşereler arasından yer alan bu böcekleri yok etmek için güvenilir ve eğitimli personellerle çalışan ilaçlama şirketleri tarafından yardım alınması gerektiği unutulmamalıdır.