Pire İlaçlama | Pire İlaçlaması

PirePire ilaçlama dikkat gerektirir. İlaçlamada dikkat edilecek hususlar şunlardır;

Pire ilaçlama ruhsatlı ilaçlama servisleri tarafından yapılmalıdır. Ruhsatsız ilaçlama yapan kişiler hem suç işlemekte hem de sağlığınızı riske atmaktadırlar.

İlaçlama esnasında ortamdaki tüm besin maddeleri kaldırılmalıdır. Ancak besin maddelerinin kaldırılmasının mümkün olmadığı alanlarda, uygulama püskürtme yöntemi ile uygulanabilmektedir. Bu yöntemde pire ilaçları, bu haşerelerin yuva yapabileceği alanlarda uygulanacağından ve pire zıplayarak hareket eden bir canlı olduğundan kesin çözüm almak mümkündür.

Sıvı ve buharlama yöntemi ile uygulanan işlemde ortamın en az 2-3 saat kadar kapalı tutulması şarttır. Bodrum, kömürlük, ev ve ofis gibi alanlarda genellikle bu yöntem uygulanır. Ancak fabrika, büyük iş yerleri ya da apartman gibi kapalı tutulamayacak alanlarda genellikle püskürtme yöntemi ile yapılan sıvı ilaç kullanılır. Bu yöntemde alanın ortalama olarak yarım saat kadar kapalı tutulması ve bir bu kadar da havalandırılması gerekir. Bunun yanı sıra solunum yolu hastalıkları ya da deri hassasiyeti olan bireylerin, ortamı kullanma konusunda daha temkinli davranmaları gerekir.

Pire ilaçlama uygulamaları sonrasında sağlıksal sorunlar yaşamamak ve bu haşereye karşı tek uygulama kesin çözüm almak için Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış firmalardan destek almak şarttır. Kaliteli pire ilaçları ile işlem yapan ve garanti sunan ilaçlama şirketleri bu haşerelere karşı kesin çözüm sağladığı gibi sağlık açısından da sorun teşkil etmemektedir.

Gerek büyük alanlar gerekse küçük alanlar için yapılan pire ile mücadele uygulamalarında, ekonomik zarara uğramamak da önem taşır. Bu nedenle ekonomik pire ilaçlama fiyatları sunan firmaları tercih etmeniz de maddi zarara uğramanızı engelleyecektir.