Pire ilaçlama şirketleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmadan karar vermeyin! Çünkü, pireler yapıları bakımından ufak olan haşereler olduklarından insanlar tarafından görülmeleri, görüldüklerinde de yok edilmeleri oldukça zordur. Özellikle yaz aylarında, bu olumsuzluklar da göz önünde bulundurularak oldukça fazla talep edilen işlemler arasında yer almaktadır. Bu hizmet alınmadığı takdirde, kan emerek beslenen bu haşerelerin bulaştırdıkları hastalıklar nedeniyle birçok kişi sağlık sorunları ile başa çıkmak zorunda kalacaktır.

Pire ilaçlama şirketleri

pire ilaçlama şirketleri
pire ilaçlama şirketleri

Pire haşeresi yüzlerce türü bulunan bir haşeredir. En bilinenleri arasında insan piresi, kedi, köpek, güvercin, su piresi bulunmaktadır. Her birinin biyolojik yapısı, bulundukları yerler farklı olabilir ancak hepsinin ortak özelliği insanlara verdikleri zararlardır. Pire ile mücadele etmek durumunda kalındığından bireysel olarak alınacak ilaçlar, yapılacak müdahaleler hiçbir zaman etkili olmayacaktır. Sadece zaman kaybından ibaret olacağından pireden kurtulmak için bireysel olarak hareket edilmemelidir.

Pireler üzerlerinde bulundukları canlıların kanını emerek beslenmektedirler. Sağlıksız hayvanlarda barınmayı tercih eden bu haşereler bu hayvanlardan aldıkları mikrop barındırılan kanları daha sonra insanlara geçerek ve bu canlıları ısırarak bulaştırabilmektedirler. Humma, dizanteri, verem gibi hastalıklar başta olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına sebep olan pirelerden kurtulmak ancak pire ilaçlama şirketleri tarafından alınacak yardımlarla mümkündür.

Bu haşereler ısırdıklarından vücutlarda kızarıklık, kaşıntı, kabarma görülür. Hatta bazı hassas ciltli kişilerde, özellikle çocuklarda pire ısırığı sonrasında kalıcı yaralar ve cilt hastalıklarına da rastlanılmaktadır. Bu durumlara maruz kalan kimseler doktor kontrolündeki tedavilerine eşzamanlı olarak pire ilaçlama şirketleri ile görüşerek, bulundukları alanlara ilaçlama yaptırmalıdırlar. Aksi halde her alana, mekana sıçrayıp geçebilecek pireler kolaylıkla bu yerleri istila edebilecek sayıya ulaşırlar.

Pire ilaçlama hakkında

Evlerimizde evcil hayvan olarak kedi, köpek besliyorsak pire haşeresi ile karşılaşma ihtimalimiz daha yüksektir. Çünkü bu haşereler bu canlılar üzerlerinde de barınarak kan emebilmektedir. Vücut yapılarının yassı olmasına bağlı olarak hayvan tüyleri üzerinde kolayca durabilen pirelerden kurtulmak için hayvanlarınızın veteriner kontrollerini ihmal etmemeli, beslenme ve temizliklerine dikkat etmelisiniz. Ardından, insanlar dahi her yere bulaşabilecek olan pire ile mücadele için pireve  böcek ilaçlama şirketi ile görüşülmeli, gerekli ve uygun olan pire ilaçlama yardımı alınmalıdır.

Pireler, dışarıdan alınan eşyalar yolu ile alışverişler, gelen misafirler, sokak hayvanları, çocuk oyuncakları yolu ile kolaylıkla evlerimize girebilirler. Ufak olmaları ve sıçrama özelliklerinin çok fazla olmalarına bağlı olarak bu haşerelerin evlerimizde görülmeleri olağandır. İç mekanlarda da her yerde olabilecek bu haşerelerin görülmeleri zor olduğundan yok edilmeleri de imkansızdır. Ancak profesyonel pire ilaçlama şirketleri tarafından alınacak hizmetler yolu ile kolay ve zahmetsiz şekilde ortamlardan temizlenebilirler. Evde pire görüldüğü anda asla geç kalınmadan bu haşerelerden kurtulmak için ilaçlama firmalarına başvurulmalıdır.

Pire ilaçlama ne gibi durumlarda yapılır

Pire haşeresi de diğer haşerelerde olduğu gibi yumurtlama ile çoğalan bir canlıdır. Üzerlerinde bulundukları canlıların vücut sıcaklıklarına bağlı olarak bir üremesinde yüzlerce yumurta bırakabilen pireler bu yumurtaları en ufak kuytu köşeye bile bırakabilmektedir. Dolaplarda, eşyalarda, koltuk, döşeklerde, halılarda bulunması mümkün olan pire yumurtaları bir süre sonra yumurtadan çıkarak ergenliğe ulaşmak için diğer haşerelere göre daha fazla kana ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle daha da tehlikelidirler. Pire ilaçlama şirketleri sizlere bu konular hakkında gerekli bilgileri verdikleri gibi bu haşere ilaçlama için nasıl bir uygulama gerçekleştirilmesi hakkında da açıklamalar da bulunacaklardır.

Pire haşeresi ile daha çok sağlıksız insanların ya da hayvanların fazla olduğu yerlerde bulunurlar. Barınaklar pirelerle karşılaşılma ihtimali çok fazla olan yerlerdir. Aynı şekilde bahçeler, ev, parklar, iş yerleri de bu haşerelere rastlanılması mümkün olan mekanlar olarak bilinebilir. Bu yerlerin ve mekanların her biri için geliştirilen ve uygun olan işlemler mevcuttur.

İlaçlama hakkında bilgiler

Pire ilaçlama işlemi alanın açık ya da kapalı olmasına, kapalı alansa insanların bu alanı ilaçlama sırasında terk edebilecekleri durumlarda olup olmamalarına ya da varsa bu alanlardaki gıdaların çıkarılabilir ya da saklanabilir çoklukla olup olmadığına bakılarak farklı teknikler uygulanılarak gerçekleştirilmektedir. Ev, iş yeri gibi yerlerde kokusuz sıvı ilaçlama gerçekleştirilebilir. Bu ilaçlama püskürtme yolu ile yapıldığından alanda hiçbir kimsenin bulunmaması gerekir. Bunun yanı sıra yine ambalajından çıkartılmış gıdaların ağızları kapatılarak saklanması şarttır.

Ayrıca varsa çocuk ve bebeklerinizin oyuncakları da muhakkak kaldırılmalıdır. Çünkü bu pire ilaçlama işleminde kullanılan ilaçlar en etkili ilaçlardır ve bu ilaçlar insanlarla herhangi bir şekilde temasları gerçekleştiğinde sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Yine varsa akvaryumlar çıkartılamayacak derecede büyükse kapakları kapatılarak üzerleri ıslak havlu ile örtülmelidir. Pire ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilen ilaçlama sırasında da evcil hayvanlar dışarıya çıkartılmalıdır. Bu işlem ardından temizlik yapılmasına, etkisinin daha fazla sürmesi adına gerek yoktur.

Fırın, hastane gibi alanlar ise püskürtme yöntemi daha uygundur. Çünkü yatılı hastalar, ilaçlama sırasında dışarıya çıkamazlar. Fırınlar da ise çok fazla gıda olduğundan hepsinin saklanması, kaldırılması imkansızdır. Kokusuz olması ve yönteminin buharlama olmaması kokusuz sıvı ilaçlama tercih edilmesine sebeptir. İnsanlara ve çevreye hiçbir yan etkisi olmadığından şirketler ile görüşülerek pireden kurtulmak için uygun yerlere gerçekleştirilebilecek bir işlemdir.

İlaçlama Şirketleri

Pire ilaçlama şirketleri tarafından verilen bu hizmetler doğru şekilde uygulansın diye, her zaman uzman, eğitimli ekiplerce çalışan şirketler tercih edilmelidir. Aksi halde yanlış yerlere uygulanacak yanlış işlemlerin ardından sağlık sorunları ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Pire ile mücadele bilinçli şekilde yapılacak ilaçlamalar sonucunda kesin çözüme ulaşacaktır.

Haşerelerden kurtulmak, pire zararlarına engel olmak, pire ısırığına maruz kalındığında yapılması gerekenler, pire ile mücadele, haşere ilaçlama işlemleri, kedi pireleri insanlara bulaşır mı gibi konular hakkında aklınıza takılan her tür soruya Zaman ilaçlama olarak bizlere ulaşmanız sonucunda alabilmeniz mümkündür. Hem bu konular hakkında bilgi sahibi olabilir hem de gerekli böcek ilaçlama yardımı alabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı olarak çalışmalarımızı sürdürdüğümüz için en güvenilir kuruluşlar arasında yer almaktayız. Ayrıca kullandığımız ilaçların her biri de haşerelerin biyolojik yapıları göz önünde bulundurularak ziraat mühendisleri tarafından üretilmektedir. Bizler 7/24 ulaşarak, istediğiniz her hizmeti anında alabilirsiniz. İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli illerinde bulunan pire ilaçlama servisleri ile her semtte aynı olan fiyatları ile sizlere, ekonomik durumuzu sarsmadan yardımcı olmaya devam etmekteyiz.