pire-ilaclama-uygulamasiPire ilaçlama uygulaması gerçekleştirilen alanlar her zaman daha sağlıklı, daha huzurlu alanlardır. Pirelerin ne kadar zararlı haşereler oldukları düşünülecek olunursa insanların vakit kaybetmeden pire ilaçlama yardımı almalarının ne kadar önemli olduğu anlaşılacaktır. Ufak olmalarına rağmen kan emerek beslenen bir haşere olduğu için her geçen gün daha fazla mikrop bulaştırarak daha ciddi hastalıkların sebebi olacak olan pire ile mücadele bireysel olarak imkansızdır. Bu haşereler, gözle görülemeyecek kadar ufak olduklarından fark edildiği zamanlarda bile kolayca gözden kaybolabilirler. bu nedenle zaman kaybından başka bir sonuç alamayacağınız pire ile bireysel mücadele yerine profesyonel ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulmalıdır.

Pire ilaçlama uygulaması sıvı ilaçlar tercih edilerek yapılır. Çünkü çok ufak ve her yerde bulunması mümkün olan bu haşere her türlü kuytu köşede yumurta bırakmış olabilir. Sıvı ilaçlama, pireden kurtulmak için daha etkili ilaçların kullanıldığı ve bu haşereye karşı daha kesin sonuçların alınacağı bir ilaçlama yöntemidir. İlaç püskürtme ya da ULV tekniğiyle uygulanır. İstediğiniz zaman ve istediğiniz mekana, günün her saati uygulanabilen bu pire ilaçlama yöntemi öncesinde tek yapmanız gereken ağzı açık yiyecekleriniz varsa ağızlarının kapatılması ve saklanması olacaktır. Varsa evcil hayvanlarınız ilaçlama sırasında alandan çıkartılmalıdır. Pire ile mücadele içerisinde olan kimselerin uygulattıkları bu ilaçlama sırasında kapalı alanlar 2 saat kadar havalandırılmamalıdır. Sıvı ilaçlama uygulaması ardından ise, ilaçların daha fazla etki etmesi amacıyla ıslak bezle temizlik yapılması önerilmez.

Pireden kurtulmak oldukça önemlidir. insan piresi, kedi piresi, köpek piresi, pamuk piresi, su piresi gibi yüzlerce çeşidi bulunan pire ile karşılaşmak insanlar için olağan bir durumdur. Pirelere karşı tedbirli davranması gereken kişi, kedi veya köpek piresinin insana geçebileceği, insan piresinin de herhangi bir eşya ya da yere zıplayabileceğini bilmelidir. Bu nedenle herhangi bir pire ile karşılaşıldığı durumda kesinlikle pire ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır. Bu konuda Zaman ilaçlama olarak sizlere 7/24 hizmet vermekteyiz. Firmamızın Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı bir ilaçlama firmasıdır.