Pire ile Mücadele

Pire ile Mücadele. Asalak haşereler sınıfında yer alan pireler, kan yoluyla birçok hastalığın taşınmasında ve yayılmasında aktif rol oynar. Vücutta kaşıntı ve kızarıklık yaratan pireler, hayvan vücudunda yuva yapabilirken, insanların sadece kanını emer. Bununla birlikte, sıcak alanları da yuva olarak kullanabilir. Bilhassa, koltuk, yatak gibi eşyaların üzerinde yuva yapan pireler, beslenmeden de uzun süre yaşayıp çoğalabilir. Pire ile mücadele konusunda uzman ekiplerce yardım alınması gereken bir konudur. Yanlış yapılan uygulamalar yerine pire ile mücadele konusunda deneyimli ilaçlama şirketleri ile görüşülmelidir. Bu nedenle pire ilaçlama yaptırmadan bu pirelerden kurtulmak son derece zordur.

 Pire ile Mücadele

Pire ile Mücadele
Pire ile Mücadele

Birkaç mm boyutunda olan ve zıplayarak hareket eden pireler, insanlara genellikle hayvanlardan bulaşır. Özellikle kedi ve köpeklerde yaşayan pireler, insanlara kolaylıkla bulaşabilir. Birçok hastalığı hayvanlardan insanlara bulaştıran ve deri enfeksiyonlarına sebep olan pirelerle en etkili mücadele yöntemi özel uygulama yaptırmaktır. Ancak pire ilaçlama için yardım alacağınız firma konusunda da titiz davranmalısınız. Pire için genellikle sıvı ilaçlama yöntemi kullanılır. Hem kapalı hem de açık alanlar için pire ilaçlama işlemi uygulanabilir. Ancak pire ilaçlama işleminde, ilaçlama yöntemi büyük önem taşır. Pirelerin yuva yaptıkları alanlar iyi bir şekilde ilaçlanmadığı sürece, pire sorunu devam eder. Bu nedenle kapalı alanlar için uygulama yapılırken, sık kullanılan alanların; kıyafetlerin, yatak ve yorganların iyi bir şekilde ilaçlanması gerekir. Aksi takdirde üstünkörü yapılan pire ilaçlama işlemi hiçbir sonuç vermeyecektir. Pire ile mücadele oldukça dikkat edilmesi gerekli olduğu için dışarıdan alınan ilaçlar ile yapılan uygulamalar sonuçsuz kalacaktır. Bireysel olarak yapılan müdahaleler pire ile mücadele yöntemleri arasında kesinlikle yer almamaktadır. Pire ilaçlama firmalarından hizmet alırken, firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına da önem vermeniz gerekir. Zira kalitesiz ilaçlarla yapılan işlemler sağlık açısından büyük riskler oluşturur.

 Pire ile Mücadele

Yıllardır konusunda uzman pire ilaçlama şirketleri arasında yer alan şirketimiz yılın 365 günü İstanbul başta olmak üzere, Ankara, Kocaeli, Bursa, İzmir illerinde oluşturmuş olduğu pire ile mücadele ekipleri ile sizlere sınırsız hizmet vermektedir. Doğru uygulama ve kaliteli özel ilaçlarımız ile bu canlılardan kısa sürede kurtulmanızı sağlamaktayız.

Pire ile Mücadele.