pire-isirigiPire, hem hayvanda hem insanda hem de eşyalarda bulunabilen bir haşeredir. İnsan piresi hayvana geçebildiği gibi hayvan piresi de insana bulaşabilir. Bu durum kişiler için daha da tehlikeli bir hal alır. Pire ne kadar fazlaysa pire ile mücadele o kadar zor olur. Pirelerden kurtulmak için, pire ilaçlama uygulanabilecek en doğru yöntemdir.

Pire, kan emen bir haşere türüdür. İnsanların ya da hayvanların derilerini ısırarak, kanlarını emer. Bu şekilde besin ihtiyaçlarını karşılar. Vücudumuzda pire varsa bu durum pire ısırığı etkilerinden anlaşılabilir. Pire ile mücadele pire olma durumundan şüphelenildiği anlarda hemen başlatılmalıdır. ‘Pire ısırığı nasıl anlaşılır?’ sorusuna cevap ise, vücutta ısırılan yerlerde oluşan şişlik, yanma, kızarıklık gibi belirtilerdir. Bu belirtiler, hayvanda da insanda da aynıdır. Vücudunuzda ufak bir acı hissinden sonra, kızarıklık oluşuyorsa bu durum ‘pire ısırığı nasıl anlaşılır?’ sorusu için bir cevap olabilir. Kişi, kendinde bulunan pirelerden kurtulsa da, zıplama özelliği diğer haşere türlerine göre oldukça fazla olan pire, diğer her yere de sıçramış olabilir. Bir daha aynı sıkıntıları yaşamamak adına pirelerden iyice kurtulmak gerekir. Böcek ilaçlama firmaları, pire ilaçlama yöntemleriyle bu soruna çözüm getirecektir.

Sokak hayvanlarında, hastalıklı, besinsiz hayvanlarda daha çok rastlanan pire, sıcaklık derecesine bağlı olarak evlerimize kadar gelebilir. Sağlığımız için ciddi tehdit oluşturan bu duruma karşı hemen önlem alınmalıdır. Pire ile mücadele başlatılmalı pireden kurtulmak için pire ilaçlama firmaları tarafından uygulanacak yöntemler için görüşülmelidir. Eğer evcil hayvan besliyorsak, çok fazla kaşınması, vücudunda yaralar oluşması hayvanımızda da pire olabileceğine işarettir. ‘Pire ısırığı nasıl anlaşılır?’ sorusu bu durumdan da anlaşılacağı üzere hayvanlarda da aynıdır.

Pire ilaçlama firmaları, önce hayvanımız ve kendimiz için alınacak tedbirlerden sonra evimize ya da işyerimize uygulayacakları yöntemlerle bir daha bu durumla karşılaşmamamızı sağlayacaklardır.