pirede-uremePire kaç günde çoğalır sorusuna cevap bulabileceğiniz konumuzda ayrıca pire ilaçlama hizmeti de almanız mümkündür!

Pireler üremek için kana ihtiyaç duyan parazitlerdir. Kedi, köpek, kuş, insan gibi canlılar üzerinde bulunurlar. Bu canlılardan yeterli kanı aldıktan sonra üremelerini gerçekleştirirler. Bir üremede 50-60 adet yumurtalarını konakçılarına ya da bulundukları alanlardaki kuytu köşelere bırakırlar. Sayılarının artmasına izin verilirler kısa sürede bulaştırabilecekleri hastalık virüslerini kolay şekilde yayarak ciddi sağlık sorunlarına neden olurlar. Bu yüzdendir ki pirelerden kurtulmak ve bu amaçla pire ilaçlama firmaları ile görüşülerek ilaçlama hizmeti almak şarttır.

Pireler sıcaklarda daha fazla üreme gerçekleştirmektedirler. Uygun vücut sıcaklığını bulduklarında, yumurta bırakmaya başlarlar. Pireler erginliğe ulaşabilmek için yumurta, larva, pupa dönemleri geçirirler. Yumurtadan çıkan pireler kördürler ve deri döküntüleri, kıllarla beslenirler. Kısa sürede kan emmeye başlayacak ve daha tehlikeli hale geleceklerdir. Pirelerden kurtulmak için geç kalındığı takdirde zararları ile karşılaşmanız mümkündür. Pire ilaçlama firmaları ile irtibat kurarak bu haşere sorunlarınızdan kurtulmuş olabilirsiniz.

Pireler kan emdiklerinden vücutları günde en az 5-6 kez ısırırlar. Pire ısırığı olan yerlerde aşırı kaşıntı hissedilir. Kaşınan yerler daha sonra kabarır, kızarır. Bu pire ısırığı belirtileri bebekler başta olmak üzere, hassas ciltlere sahip kişilerde kalıcı yaralara ve alerjik hastalıklara, ödemlere neden olabilmektedir. Her şekilde bulaşabilme ihtimalleri olan pireler ile mücadele için kişisel müdahaleler sonuçsuz kalacağından uzman pire ilaçlama firmaları tercih edilmelidir. Ayrıca eğer pire ısırığına maruz kalındıysa muhakkak doktor kontrollerinde tedavi edilmelidir.

Pirelerden korunmanın yolları kesinlikle pire ilaçlama firmaları tarafından hizmet alınmalıdır. En kısa sürede en doğru uygulamayı gerçekleştirecek olan firmalar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmaktadır. Bu gibi kıstaslar göz önünde bulundurularak yaptırılacak haşere ilaçlama işlemleri daha kesin sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.