pire
pire

Salgın hastalıklara, deri enfeksiyonu ve alerjilere neden olan pirelerden kurtulmak için profesyonel yardım almak şarttır. Vücutta sürekli olarak kaşıntıya neden olan pireler, ısırık izinin sürekli olarak kaşınması sonucu kalıcı yaralara da sebep olmaktadır. İnsandan insana kolaylıkla bulaşabilen bu haşereler, insan psikolojisinin olumsuz etkilenmesine de neden olur.

Özellikle kapalı alanlarda ciddi sorunlara yol açan pireler, genellikle hayvanlar yoluyla bulaşır ve iç mekanlarda kısa sürede, hızla çoğalarak, bütün alanı sarar. Yaz aylarında, havaların ısınmasıyla birlikte çok daha hızlı yayılan pireler ile mücadele için gerek koruma amaçlı gerekse bu haşerelerden kurtulmak için uygulama yapmak şarttır. Pire ilaçlama işlemleri, Sağlık Bakanlığından onaylı olan ve garantili uygulama yapan firmalar tarafından yapılmalıdır. Zira bu haşereler ile mücadele için etkili ilaçların kullanılması şarttır. Ancak bu ilaçların yanlış kullanılması ya da dozunun iyi ayarlanamaması zehirlenmelere, solunum yolu hastalıklarına ve çeşitli enfeksiyonlara yol açabilmektedir. Bu nedenle yardım alacağınız firmanın mutlaka güvenilir ve profesyonel olması şarttır.

Pire ile bireysel mücadele yöntemleri bu haşerelere karşı hiçbir çözüm vermeyeceği gibi, yayılmalarını engellemeyeceği için mücadelesini zorlaştıracaktır. Bu canlılardan kurtulmak içine etkili uygulamaların yapılması şart olduğu gibi, önlemlerin bir an önce alınması da büyük önem içerir. Ortalama olarak bir ayda 30 kat artabilen pire ilaçlama yapılmadığı sürece üremeye ve sorun teşkil etmeye devam eden bir canlıdır.