pireİnsanlara bulaşan birçok hastalığın temelinde haşereler vardır. Sürekli olarak gezerler ve mikropların yer ettiği birçok yerden bünyelerine hastalıkları tam anlamıyla nüfus ederler. Günümüzde hastanelere büyük bir çoğunluk zehirlenmeler, verem, mantar, tifo, hepatitB virüsü, humma şikâyetleri ile başvururlar. Bunun sebeplerini ise başka olaylara bağlarlar. Fakat bilinmelidir ki birçok hastalığın altında bu haşereler bulunmaktadır. Daha az hastaneye uğramak ve daha güvenilir bir yaşam tarzı için mümkün olduğunca önlemler alınmalı böcek ilaçlama işlemi belli periyotlarla yapılmalıdır. Çünkü yaşamımızın her alanında bizimle var olmaktadırlar. Yediğimiz yemekte, oturduğumuz koltukta, yattığımız yatakta ve akla gelebilecek diğer alanlarda pirelere rastlamak mümkündür.

Pireler haşere türleri arasında tehlikeli sınıfında olup kan emici özelliği taşımaktadırlar. Oldukça fazla pire çeşidi bulunmaktadır. İnsan, köpek ve kedi piresi, pamuk piresi ve toz piresi bu çeşitlerin arasına girer. Böcek türlerinden özellikle bu haşereler insana oldukça çok hastalık bulaştırırlar. Bunun sebebi boylarının iki katı yükseğe kadar sıçrayıp sürekli konakçı değiştirmeleridir.  Bu sebeple o kişideki hastalıkları ikinci konakçıya aktarmış olurlar bu da oldukça tehlikeli bir durumdur.  Bu haşere ile bireysel anlamda yapılacak mücadeleler sonuçsuz kalır çünkü çok fazla üreme yeteneğine sahiptirler ve kısa bir zaman da bütün evi kaplayacak duruma gelirler. Pireden bulaşan hastalıklar başlıca şunlardır:

Tifüs; Pislik, kalabalık yerlerde yaşamak, aşırı yorgunluk uykusuzluk ve açlık sebebiyet verebilir. Bu hastalık ateşle başlar ve deride pullu döküntüler ile kendini gösterir. Oldukça tehlikeli bir hastalıktır.

Veba;  Bu hastalık türü insanı ölüm ile sonuçlandırabilir. Sebebi pislik olarak kanıtlanmıştır. Farelerin üzerinden insana gelen pireler ile yayılmıştır.

Cilt Hastalıkları, Alerjik Hastalıklar, Humma, Lezyonlu Hastalıklar pireden bulaşan hastalıkların yalnızca birkaçıdır. Bunun gibi birçok hastalık pire gibi haşerelerden insana bulaşır.

Bu ve bunun gibi birçok hastalığa sebebiyet veren, insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden bu haşerelerden kurtulmak için 7 gün 24 saat hizmet veren Sağlık Bakanlığınca onaylı belgeleri bulunan ve belirli eğitimleri alarak uzmanlaşmış kadromuza ulaşmak için hemen online hizmet tuşuna basarak bize ulaşabilirsiniz. Zamanında yaptığımız pire ilaçlama ile memnuniyetinizi garantiliyoruz.