İnsan yaşam alanları birçok canlı ve mikroorganizmalarla doludur. Yaşadığımız alanlar hiçbir zaman tam anlamıyla steril olmaz. Çevremizde bizimle yaşayan hayvanlar zararlılar ve evciller olarak ayrılır. Zararlı canlı ve hayvanlardan korunmak için böcek ilaçlama yaptırmamız gerekir. Zararlı canlılarla kalıcı ve garanti baş etme yolu böcek ilaçlama hizmeti almaktan geçer. İlaçlama yöntemleri kendi içinde çeşitlilik gösterir. Her türlü canlıya göre uygulanacak önlemler farklıdır. İlaçlama hizmeti böcekler, fareler, kene, pire, akrep, yaban arısı, gibi zararlı türlere uygulanmaktır. Yaşam alanlarımızda zararlı ve istemediğimiz canlılarla karşılaştığımızda bulunduğumuz il ve ilçe ilaçlama firmalarına ulaşarak yardım almalıyız. Çevremizdeki haşerelerden korunmanın en güvenli yolu böcek ilaçlama yaptırmaktır. Zaman İlaçlama olarak birçok ilde hizmet vererek sorununuzu çözmede yardımcı olmaktayız.
Haşere ilaçlama yapılırken en fazla ilaçlama talebi pire ilaçlama üzerine gelmektedir. Pireler uçamayan fakat fazlasıyla canlıya dadanan bir yaratıktır. Arka üç bacağıyla insandan insana ve ya hayvanların üzerine kolayla zıplayıp tutunabilmektedir. Daha çok sıcak iklimlerde görülür. Sıcaklığın sağlandığı alanlarda da ortaya çıkmaktadırlar. Bahçe, yorgan yatak aralarında, tavan aralarında kıyafet içlerinde, hayvanların tüylerinde yaşarlar. İnsanlara daha çok hayvanlardan geçerler. İnsan ve hayvan kanı emerek beslenirler. Asalak yapıda hayvanlardır. Birçok canlı ve hayvanın kanını emerek beslendiği için, vücudunda mikrop ve bakteri bulundurma özelliğine sahiptir. İnsanı ısırdıklarında kaşıntı kabarma ve yanma yapmaktadır. Bu da birçok tehlikeli hastalığa sebebiyet verir. Pireler taşıyıcı olma özellikleriyle tehlikelerini sürdürürler.
Pire ile mücadele yöntemlerinde en iyi yol pire ilaçlama firmalarıyla anlaşmaktadır. Pireler kolay çoğalan ve ortama dağılan yapılarıyla oldukça zor başa çıkılan canlılardır. Yumurtalarını etrafa yayarlar. İlaçlama yöntemlerinden pire ilaçlama da en fazla ulv buharlama ve püskürtme yöntemleri kullanılır. İlaçlanan ortam üç saatlik bir süre de kapalı olarak bekletilmeli daha sonrasında genel temizlik yapılmalıdır. İlaçlama öncesi ve sonrası ilaçlama firmalarının önerilerini dikkate alınız. İlaçlama verimini arttırmak için talimatlara uyunuz. Zaman İlaçlama firması sizi haşerelerden stressiz ve güvenli bir şekilde kurtaracaktır.