pirelerden-kurtulma-yollariPirelerden kurtulmanın birçok yolu olduğu düşünülür ancak pire haşerelerinden kurtulmak pire ilaçları ya da spreyleri ile mümkün değildir. Bu haşerelerin sayıları yüzlerce olabilir ve her biri ile başa çıkmak imkansızdır. Zaten oldukça ufak olmaları da bu durumu zorlaştırmaktadır. Pire ilaçlama ile pirelerden kurtulmak, hiçbir uğraş gerektirmeden yapılacak en doğru yöntemdir.

İnsan piresi, kedi, köpek, kuş, toz, pamuk piresi gibi yüzlerce çeşidi bulunan pireler kan emerek beslenmektedirler. Kan edikleri vücutlarda pire ısırığı sonucunda kaşıntı, acı ve yanma hisleri oluşur. Ardından bu yerler kabarır, kızarır. Bazı ciltlerde hassas olmalarına bağlı olarak pire ısırığı sonucunda kalıcı yaralar ve alerjik hastalıklar da görülebilmektedir. Bu durum çocuk ve bebeklerde daha sık görülür. Bu gibi pire belirtileri ile karşılaşıldığında doktor kontrolünde tedavi olunmalıdır. Her yere kolayca sıçrayabilen ve bulaşabilen pirelerden kurtulmak için ise, pire ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınmalıdır.

Pireler sağlıksız hayvanlarda daha çok görülürler. Bu hayvanlardan aldıkları virüsleri daha sonra insanlara da geçerek kan emme işlemleri sırasında kolaylıkla bulaştırabilirler. Verem, humma, tifo, tifüs gibi hastalıkların çoğu pireler yüzünden oluşan hastalıklardır. Pire ile mücadele asla ihmal edilmemelidir. Bu gibi olumsuzluklarla karşılaşılmamak adına pire ilaçlama yardımı alınmalıdır.

Yumurtlama ile çoğalan pirelerden kurtulmak için vakit kaybedilmemelidir. Çünkü bu haşereler hem çok hızlı hem de çok fazla ürerler. Bulundukları konakçılarının üzerlerinde uygun sıcaklığı yakaladıklarında gerçekleştirdikleri üremelerden sonra yumurtalarını bırakmak için her yere sıçrayabilirler. Sayıları arttıkça insanlara bulaşarak verecekleri zararların artacağı da göz önünde bulundurulmalı, vakit kaybetmeden pire ilaçlama firmaları ile görüşülmelidir.