pireleri-yok-etmekİnsan ve hayvanlar üzerinde bulunup, onların kanlarını emerek beslenen pireler, ufak olmaları sebebiyle çoğu zaman fark edilmezler. Fark edildikleri durumlarda da üremeleri hızlı olduğu için çoktan çoğalmış, sayıları artmış olur. Pirelerden kurtulmak bu yüzden oldukça zordur. Pire ile mücadele edecek kişiler önce ‘pireleri nasıl yok ederim?’ sorusuna cevap ararlar.

Kişilerin tek başlarına yüzlerce pireden kurtulması imkansızdır. Çok yükseğe zıplayabilen ve istedikleri yere özellikle yumurtalarını bırakmak için geçen pireler, her yerde görülebilir. Birinden kurtulmak pire sorununuzu çözdüğünüz anlamına gelmez. İnsan piresi, pire ısırığı durumunda anlaşılır. Pire ısırığı şişlik, kızarıklık, kabarıklık gibi durumlarla hissedilir. Hassas ciltlerde kalıcı yaralara ve alerjik hastalıklara sebep olan pire ısırığı görüldüğü durumda hemen doktor kontrolünde tedaviler başlatılmalıdır. Ardından yaşadığınız alanlar da pire ilaçlama ile temizletilmelidir. Bunun için ise pire ilaçlama firmaları ile irtibata geçilmesi gerekir.

Özellikle evcil hayvan besleyen insanlar pire sorunuyla daha sık karşılaşırlar. Hayvanlarını pirelere karşı önlem alarak pirelerden koruyabilirler. Veteriner kontrolünde gerçekleşecek bu tedaviler hem hayvanların sağlığı hem de kişilerin sağlığı açısından çok önemlidir ve ihmal edilmemelidir. Çünkü kedi, köpek piresi insanlara da geçebilir. Pirelerden kurtulmak bu durumda pire ilaçlama ile daha kolay olacaktır. Eşyalarda da görülen pirelere tamamen çözümü pire ilaçlama firmaları sağlar.