pirenin-buyukluguTürüne göre boyutları değişen pireler 1-2 mm 10 mm kadar olabilmektedir. Ortalama 6-7 mm kadardır. Genelde pire, yavru (sirke) dönemlerinde görüldüğü için pirenin büyüklüğü çok daha ufak bilinir. Bu dönemlerde 3-4 mm dirler. Pire, boyutları küçük olması sebebiyle zor yakalanan haşeredir. Bu yüzden de pire ile mücadele, pireden kurtulmak oldukça güçtür. Pire ilaçlama firmaları size kolaylık sağlayacaktır. Kişi, teker teker pire yok etmeye kalkarsa kesin bir başarıya ulaşamaz. Bu durum pire ilaçlama firmaları işidir. Kesin çözüm ve kolay sonuç için pire ilaçlama firmaları her daim size destek olacaktır.
Pire kendi uzunluğunun 200 katı kadar zıplayabilen bir haşere olduğu için istedikleri kişi ve yerlere çok kolay atlayabilirler. Pirenin büyüklüğünün de verdiği katkılarla istedikleri yerlere kolay zıplar, kolay da bulunamazlar. Kişi için imkansız olan pire ile mücadele durumunda sizlere yardımcı olacak kuruluşlar pire ilaçlama firmaları olacaktır. Pireden kurtulmak için pire ilaçlaması oldukça önemlidir.
Pire ilaçlama firmaları, ilaçların ziraat mühendisleri tarafından onaylı olmasına önem vermelidirler. Hatta bu zorunlu bir durumdur. Bunun dışında, pire ilaçlaması yapacak olan kişilerin, profesyonel ve uzman, eğitimli kişiler olması gerekmektedir.