pireyle mücadele
pireyle mücadele

Pire, mayıs ayından başlayarak kasım ayının sonuna kadar görülebilen ve gerek taşıdığı bakteri ve mikroplar nedeniyle gerekse vücutta bıraktığı ısırık izleri nedeniyle ciddi sorunlara yol açan bir haşere türüdür. İlaçlama yapılmadan yok edilmesi mümkün olmayan pireyle mücadele oldukça zor olduğu gibi, ancak Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ve etkili böcek ilaçları ile hizmet veren şirketler pireye karşı çözüm sağlayabilmektedir.

Pireyle Mücadele için kullanılacak böcek ilaçları, bu haşereler ile mücadelede büyük öneme sahiptir. Zira basit haşere ilaçları ile yapılan uygulamalar, bu canlılara karşı hiçbir çözüm yaratmayacağı gibi, pireyi yok etmek için etkili sıvı ilaçlar kullanılmalıdır.

Pireyle Mücadele

Pire ilaçları, sıvı haldedir ve son derece etkilidir. Solunduğu takdirde, insanları da zehirleyebilen pire ilaçları, birtakım özel makineler yoluyla uygulanır. Çok hızlı ürediği ve zıpladığı için her alana kolaylıkla yayıldığı için pireyle mücadele oldukça zordur. Bu nedenle kullanılan böcek ilaçları, her alana yayılabilecek nitelikte olmalıdır.

Pireyle Mücadele

Pire ilaçlama, alanında uzman böcek ilaçlama şirketleri tarafından, sıvı böcek ilaçları ile yapılmalıdır. Pamuk piresi, kedi ve köpek piresi gibi farklı türleri bulunan pireyle mücadele  için kullanılan böcek ilaçlarının etkili olması ve insan sağlığı açısından herhangi bir sorun yaratmayacak niteliğe sahip olması son derece önemlidir. Üstünkörü yapılan ilaçlama uygulamaları pirelere karşı hiçbir çözüm sağlamayacağı gibi maddi zararlara ve sağlık sorunlarına neden olabilecektir. Bu nedenle pireyle mücadele için tecrübeli ilaçlama şirketleri tarafından hizmet alınması gerektiği unutulmamalıdır.

NOT: Pireyle mücadele hastane, okul, yurt gibi alanlarda dikkatli şekilde yapılmalı ve bu alanlarda püskürtme tekniği kullanılmalıdır.