salyangoz

Birçok insanın bahçelerde ve evlerin duvarlarında karşılaştığı salyangoz türleri, doğal yaşamın çok farklı alanlarında görülebilen ancak fizyolojileri itibarıyla en çok ihtiyaç duydukları madde olan “suyun” bulunduğu yerlerde çok daha fazla bulunan canlılardır. Nemli ortamları seven ve yaşayabilmek için sürekli olarak çevredeki suyu emen salyangoz ile mücadele için yapılabilecek tek şey uzman bir ilaçlama firması ile iletişime geçmek ve profesyonel pire ilaçlama ve  salyangoz ilaçlama hizmeti almaktadır. Vücutlarındaki jel benzeri sıvı maddeyi üretmek için bol su ve sıvıya ihtiyaç duyduklarından, salyangoz ilaçlama işlemlerinin doğru şekilde yürütülmemesi halinde kimyasalları da emmekte ve bağışıklık geliştirmektedirler.

Salyangoz ilaçlama işlemlerinin bakanlık onaylı ilaçlarla yapılamaması, insanların doğrudan veya dolaylı olarak etkileşime geçtiği alanlar zararlı kimyasallarla kaplanmasına sebep olur. İnsanların sağlığına direk olarak zarar veren bu tür kimyasallar ile salyangoz ilaçlama yapılması hem salyangozların ölmemesine hem de insan sağlığının ciddi risk altına atılması manasına gelir. Etkili bir salyangoz ilaçlaması için kullanılacak ilaç karışımlarının doğru seçilmesi, uygulama tekniğinin ve alanının çok titiz bir çalışma ile belirlenmesi gerekir. Vücutlarının dış yüzeyini kaplayan ve kendilerini tehlikelerden korumalarını sağlayan kabukları, aynı zamanda kimyasalların da depolandığı bölgedir. Bu nedenle yanlış yapılan salyangoz ilaçlama işlemlerinde, salyangozlar dolaştıkları yüzeydeki kimyasalları kabuklarında depolayarak ilaçlamadan etkilenmemektedir. Tercih edilen kimyasalın hatalı olması salyangoz ilaçlama yapılmasına rağmen sorunun devam etmesine sebep olacaktır.

Salyangoz ilaçlama konusunda güvenerek tercih edebileceğiniz firmamız Zaman İlaçlama, yasal olarak salyangoz ilaçlama hizmeti veren ve eğitimli personelleriyle soruna hızlı bir biçimde çare bulmaktadır. Salyangoz ilaçlama hizmetlerimiz dışında kene, pire, hamam böceği, Karafatma ve gümüş böceği gibi diğer böcekler için de ilaçlama hizmeti sunmaktayız. İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit ve Bursa genelinde hizmet veren firmamızı, haftanın her günü dilediğiniz saatte arayabilir ve böcek türü fark etmeksizin hizmetlerimizden hemen yararlanabilirsiniz. Firmamız ev, ofis, ticari işletme ve apartmanlar için ilaçlama hizmeti sunmanın yanı sıra işletmelerle anlaşmalı olarak periyodik ilaçlama hizmeti de vermektedir. Profesyonel çözümlerle böcek ve haşerelerden kurtulmanızı sağlayan firmamız, avantajlı fiyatlarla ilaçlama yapmaktadır.