tahta-kurduEn sert kabuklu ağaçları ve ahşap ürünlerini dahi yiyebilecek kadar kuvvetli bir ağız yapısına sahip olan tahta kurtları, evlerden işyerlerine ahşabın olduğu her yerde insan hayatına dahil olabilmektedir. Kapalı alanlarda olduğu kadar bitki ve ağaçlara da dadanmaları sebebiyle tarım faaliyetlerinin de aksamasına sebep olan bu böceklerden uzun vadeli kurtulmanın tek yolu ise uzmanı tarafından yapılan tahta kurdu ilaçlama uygulamalarıdır. Kalın ahşap bloklarının dahi en içlerine kadar ilerleyerek yuvalarını buraya inşa ettiklerinden tahta kurdu ile mücadele için muhakkak deneyimli ve eğitimli firmalarıyla çalışmak gerekir. Bilinçsizce yapılan mücadele yöntemleri sorunun devam etmesini sağlarken, aynı zamanda bitkilerin ve en önemlisi de insanların zarar görmesine sebep olmaktadır.

Tahta kurdu ilaçlama firması seçiminin doğru yapılması, sorunun da çözüme ulaşıp ulaşmayacağını belirleyen en önemli faktördür. Mobilya kurdu ile mücadele diğer pek çok böcek ve haşerelerden kurtulmak için yapılan uygulamalara göre en çok dikkat edilmesi gereken işlemlerden biridir. Zira ilaçlama işleminde kullanılan ilaç karışımının ağacın her yerine eşit oranda etki etmesi mümkün olmadığından, eğitim almış sertifikalı ekiplere sahip olmayan bireylerin yaptığı uygulamalar sadece insanlara ve çevreye zarar vermektedir. Bakanlık onaylı ilaçların kullanılması insanların ve çevrenin zarar görmemesini sağlayacaktır. Ayrıca bu haşere için yapılan işlemlerinin bazı durumlarda periyodik olarak tekrarlanmaması ve ilaçlamanın yalnızca bir defa yapılması, sorunun çözülememesine sebep olacaktır.

Ağaç kurdu ile mücadele hizmetlerinde profesyonel bir yaklaşım benimseyen firmamız, yetkili olarak soruna etkili ve kesin çözüm getirmektedir. Tahta kurdu ilaçlama haricinde hamam böceği, kalorifer böceği, karafatma, kene, karınca ve pire gibi diğer haşereler üzerinde de etkili olacak ilaçlama hizmetleri sunan firmamız, bakanlık onaylı ilaç karışımları ile insanların ve çevrenin de zarar görmemesine bilhassa dikkat etmektedir. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmit ve İzmir’in her yerinde tahta kurdu ile mücadele veren firmamızı haftanın her günü, günün 24 saati arayabilirsiniz.