Adı her ne kadar “Tahta” Kurusu olsa da, bu dayanıklı böcek türü tıpkı pire ve kenelerde olduğu gibi üzerinde yaşadığı canlının kanını emerek beslenmektedir. Taha Kurusu ile ilgili sorun fark edilir edilmez uzman bir ilaçlama firması ile irtibata geçilmesi gerektiği unutulmamalıdır. İnsanlar dışında tüm evcil hayvanlar, kuşlar ve kümes hayvanlarının da üzerine yaşayan bu zararlı böcekler ancak uzman bir firma tarafından yapılan tahta kurusu ilaçlama uygulamalarıyla yok edilebilir. Doğru şekilde uygulanmayan işlemler, zaten çevresel şartlara son derecede dayanıklı olan tahta kurusu ile mücadeleyi daha da karmaşık bir hale dönüşmesini sağlayacaktır. Tahtakurusu ilaçlama işlemlerinin bakanlık ruhsatı ile çalışan ve tüm personelini düzenli olarak eğitimden geçiren bir firma tarafından yapılmaması, neredeyse her yere yumurta bırakan bu böceklerin kontrolsüz bir şekilde çoğalmasına neden olmaktadır. Bu da işlemlerinin sonraki süreçte daha da zor bir hale dönüşmesi anlamına gelir.

İnsan ve diğer canlıların kanıyla beslenen bu böcekler, kanla direk temas kurduğu için bakteri, virüs ve mantar gibi zararlı mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkların da yayılmasına neden olur. Birçok hastalığın bulaşmasına ve mikropların geniş alanlara yayılmasına neden olan Tahta Kurusu ile mücadele edebilmek için ilaçlama konusunda uzman olan ve bu uzmanlığını da sertifikalar ile ispatlayabilen firmaların tercih edilmesi gerekir. Amatörce yapılan müdahaleler ve daha da kötüsü korsan çalışan kişilerin tercih edilmesi, işlemlerinin yarardan ziyade hem insan hem de çevreye büyük zarar vermesine neden olur. Beslenmeden haftalarca ve hatta aylarca hayatta kalmayı başaran bu böceklerin neden olduğu sorunlardan kalıcı olarak kurtulmak için Tahta Kurusu ilaçlama hizmetlerini profesyonel olarak veren firmamızı 7/24 arayabilirsiniz.

Tahtakurusu ile mücadele hizmetlerinde Sağlık Bakanlığı ruhsatı ile çalışan Zaman İlaçlama Servisi; hamam böceği, tahta kurdu, kalorifer böceği, pire, kene, Kara Fatma gibi diğer böcek türlerinde de garantili çözümler sunmaktadır. Firmamızın Tahta Kurusu ilaçlama ve diğer hizmetlerinden; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve İzmit genelinde haftanın her günü yararlanabilirsiniz.