Termitler

Termitin insanlara olan zararı daha çok maddi zarardır. Çünkü termitler otçuldurlar.

Termitler gruplar halinde yaşarlar bu gruptan yüz binlerce olabilir. Tüm gruplarının başında bir kraliçe ile kral termit bulunur. Kraliçe ortalama 3-4 saniyede bir yumurta yapar.

Termitler yuvalarını dışkılardan yaparlar. Ağaç kabuklarının içine ya da toprağın altına yaptıkları da olur. Yuvalarını koruyan askerler vardır. Askerler kanatlıdır ve diğer termitleri korumak ve diğer canlılarla savaşmak için görevlidirler. İşçiler ise kraliçe ve kral termite hizmet eder yavrulara bakarlar. Besinlerini sağlamak için yemek bulurlar.  Kraliçe ve kral termitin ortalama yaşam ömürleri 20-25 yıl kadar askerlerin 10 yıl kadar işçilerin ise birkaç yıl ile sınırlıdır. Karıncalar ile büyük benzerlik gösteren bu haşereleri yok etmek ve maddi zararları önlemek için termit ilaçlama yaptırılması son derece önemlidir.

Termitleri evde görmeniz durumunda çok acil ilaçlama yapılması gerekmektedir aksi halde eviniz yok olabilir. Çok hızlı üreyen bu canlılarla başa çıkmak için mutlaka ilaçlama firmaları ile görüşme sağlanması gerekmektedir.

Termit ilaçlama firması olarak yıllardır sizlerin yaşam standartlarını yükseltmek için savaşmaktayız. Termitleri yok etme konusunda da son teknoloji ürünler ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bu haşerelerden kurtulmak için amatör ve bireysel yöntemlere başvurmak maddi zararlara yol açacağı ve sağlıksız sonuçlar doğuracağı için profesyonel firmalardan yardım almanın son derece önemli olduğunu unutmamalısınız.