tespih-bocegiSavunma amaçlı yaptığı yuvarlanma hareketi esnasında küçük bir topa benzediği için “tesbih böceği” adını alan bu böcekler, otçul beslenen canlılar olsa da dışkıları sebebiyle çok çeşitli hastalıklara neden olabilmektedir. Tarlalarda, seralarda, çiçek yetiştiriciliği için kullanılan alanlarda ve buzdolaplarının içindeki sebze meyvelerde dahi görülen bu böceklerden kurtulmak, tesbih böceği ilaçlama uygulamalarının profesyoneller tarafından yürütülmesiyle mümkündür. Zira oldukça dayanıklı olduklarından yanlış ilaçlar kullanılarak yapılan tesbih böceği ilaçlama işlemleri böceklerin zarar görmemesine ve aksine sebze meyvelerin kimyasallarla etkileşime girmesine sebep olur. Çoğu zaman korsan kişiler tarafından yapılan pire ilaçlama tesbih böceği ilaçlama işlemlerinde kullanılan zehirli kimyasallar sebze ve meyvelerin üzerine yerleşmekte, bu bitkiler de üzerlerindeki kimyasalları emerek insanlar için tehlikeli besin maddeleri haline dönüşmektedir.

Tesbih böceği ilaçlama ihtiyacı doğduğunda bu iş için yasal olarak yapılan firmalar ile iletişime geçilmesi gerekir. Zehirli ve kanserojen kimyasallarla yapılan tesbih böceği ilaçlama işlemleri hem böceklerin ölmemesine hem de besin maddelerinin de zehirlenmesine neden olur. İnsanların yaşam alanlarının kimyasallarla kaplanmasının da ötesinde yedikleri besin maddelerinin zehirlenmemesi için tesbih böceği ilaçlama hizmeti veren kişilerde Sağlık Bakanlığı ruhsatı ve ilaç kullanımına dair diğer tüm belgeler istenmelidir. Besin maddelerini yerken bir yandan da bu sebze ve meyvelerin üzerine dışkı bıraktıklarından, tesbih böceği ilaçlama uygulamalarının yanlış yapılması halinde çok çeşitli hastalıklar görülebilir.

Firmamız Zaman İlaçlama, tesbih böceği ilaçlama hizmetlerinde insan sağlığına zarar vermeyen bakanlık onaylı ilaçlar kullanmakta ve böylece besin maddelerinin de zehirlenmemesini sağlamaktadır. Tesbih böceği ilaçlama ihtiyacınızda güvenle tercih edebileceğiniz firmamız; Ankara, İstanbul, Bursa, İzmir ve İzmit’te haftanın her günü bir telefon kadar yanınızdadır. Firmamız sadece tesbih böceği ilaçlama hizmetlerine değil; hamam böceği, Karafatma, kalorifer böceği gibi diğer böcek ve haşere ilaçlamalarına da “garanti” vermektedir. Zaman İlaçlama olarak evlerdeki bireysel ilaçlama ihtiyaçlarından kurumsal gereksinimlere kadar her tür böcek ve haşere sorununa etkili ve en önemlisi de ekonomik çözümler getirmektedir.