toz-piresinden-kurtulmakToz piresi, tozlu, kumlu yerlerde daha sık karşılaştığımız, besin ihtiyaçlarını diğer çoğu pire türü gibi kan emerek gideren haşerelerdir. bu yüzden verem, humma, tifüs gibi ciddi hastalık virüslerini sağlıksız hayvanlardan ya da hijyen olmayan alanlardan alarak kolayca insanlara bulaştırabilmektedirler. Toz piresinden kurtulmak için pire ilaçlama firmaları ile görüşülerek toz piresi ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Evlerimizde halı, kilim, döşek, kullanılmayan eşyalar üzerinde daha sık görülen toz pireleri evde bulunan kedi, köpek ve insanlara da bulaşabilmektedirler. Bu yüzden görüldükleri ya da fark edildikleri anda pire ilaçlama şirketleri ile irtibat kurulması gerekmektedir. Aksi halde diğer türlerinde olduğu gibi çok hızlı ve fazla üreyen toz piresinden kurtulmak zorlaşır. Yumurtalarını her tür kuytu köşeye bırakabilecek olan bu haşereler ile mücadele için vakit kaybedilmemelidir.

Her alanda yaşayabilmeleri mümkün olduğu için toz piresinden kurtulmak ilkel yöntemlerle kesin sonuçlar elde ettirmez. İlaçların her yere temas edebilecek şekilde bir ilaçlama tekniği uygulanmalıdır. Sıvı böcek ilaçlama bu haşere sorunlarına son vermek adına oldukça ideal bir pire ilaçlama işlemidir. Buharlama olarak, sırt pompaları ile her alana uygulanan bu ilaçlama öncesinde basit birkaç alınması gereken önlem dışında hiçbir zahmete gerek yoktur. Oldukça kolay gerçekleştirilir. Her haşere türü için uygun olduğu gibi, toz piresinden kurtulmak için de en etkili ilaçlar kullanılmaktadır. Bu hizmetlerden yararlanmak için, haşere ilaçlama firmaları ile irtibat kurmak yeterli olacaktır.

Hem maddi, hem sağlık açısından ciddi zarar demek olan toz pireleri ile mücadele durumlarında toz piresi ilaçlama için hizmet alınacak haşere ilaçlama şirketleri kesinlikle Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır.