yılan

Çöllerden ormanlara, tarım arazilerinden kentlere, bataklıklardan soğuk iklimlere ve hatta suyun içine kadar yılan türleri dünyanın her yerinde yaşamaktadır. İnsanoğlu için binlerce yıldır büyük sorun olan bu sürüngenler günümüzde de birçok insanın korkulu rüyası olmakta ve bu sebepten ötürü de yılan ile mücadele konusunda oldukça kapsamlı çalışmalar yapılmaktadır. İlaçlama uygulamalarında tercih edilecek ilaç karışımlarının hem yılan gibi oldukça dayanıklı bir omurgalı canlı üzerinde etkili olması hem insan sağlığına zarar vermemesi hem de çevre ile dost olması gerekir. Bunun için yasal olarak yılan ilaçlama işi yapan firmalar ile çalışmak gerekmektedir. 3 bine yakın türü bulunan bu canlıların hangisinin zehirli olduğunu bilmek ve buna göre ilaçlama yapmak için dahi yılların deneyimine ve geniş bir bilgi birikime ihtiyaç vardır. Aksi takdirde yılan ile mücadele adı altında yapılan korsan çalışmalar sorunun aynı şekilde devam etmesini ve insanlar ile çevrenin ciddi zarar görmesini sağlayacaktır.

Ağız yapılarının tamamen elastik olması sebebiyle kafalarından defalarca büyük canlıları dahi yiyebilen yılanlar, aç kaldıklarına insanların yaşam alanlarına girerek farklı besin türlerini de tüketebilmektedir. Bu tür karşılıklı etkileşimin söz konusu olduğu durumlarda ilaçlama için beklenmemelidir. Bu haşerelerin kapalı alanlarda ya da iç mekanlara yakın yerlerde görülmesi halinde “kesinlikle müdahale etmeye çalışmamak” ve  Sağlık Bakanlığı ruhsatı ile hizmet veren profesyonel bir firmayı aramak gerektiği unutulmamalıdır. Yılan ilaçlama hizmeti veren uzman bir firma sorunun çözümü için farklı alternatifler geliştirebilir ve insanlar zarar görmeden sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayabilir. Farkında olmadan son derece zehirli bir türle karşılaşılmış olabileceği unutulmamalıdır.

Firmamız; Ankara, İstanbul, İzmir, İzmit ve Bursa’da çözüm garantili yılan ilaçlama hizmetleri vermektedir. Yılanları yok etmek için yapılan uygulamalar dışında hamam böceği, Karafatma, akrep, çıyan ve fare gibi zararlılardan kalıcı olarak kurtulma imkanı sunan ilaçlama hizmetleri de sunmaktayız. Böcek, haşere ve diğer zararlılardan hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlayan Zaman İlaçlama Şirketleri, makul fiyatlı hizmetleriyle her türlü soruna haftanın 7 günü günde 24 saat çözüm bulmaktadır.